Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AOÇ itirazına Traktörlü cevap

Gazi Mahallesi’ne yapılması planlanan spor tesisine karşı çıkan CHP’lilere yanıt veren Ölmez, CHP’nin traktör fabrikasına arsa tahsis ettiğini söyledi

AOÇ itirazına Traktörlü cevap
Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Ali İhsan Ölmez başkanlığındaki olağan toplantısına sunulan Başkanlık yazısında, Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara'da sporun ve sporcunun gelişimini desteklemek amacıyla Gazi Mahallesi'ndeki AOÇ arazisi içinde yer alan 131 bin 424 metrekarelik bir alanda spor tesisleri yaparak, 49 yıl süreyle bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis edeceği belirtildi. Başkanlık Yazısı'na göre Genel Müdürlük bu tesisleri devraldıktan sonra 3 ay içinde, sportif faaliyetlerde kullanılmak amacıyla, spor kulüplerine ve spor federasyonlarına devredecek.

CHP'DEN İTİRAZ
Tahsise karşı olduklarını belirten CHP Grupbaşkanvekili Doğan Yılmazkaya, "Spor kulüpleriyle ilgili bir itirazımız yok. Spor kulüpleriyle ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak yapmamız gereken neyse her türlü katkıyı desteği verelim. Ancak artık Atatürk Orman Çiftliği arazisi diye bir şey kalmadı. AOÇ'de yer kalmadığı için böyle bir tahsise biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hayır diyoruz" ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise, "Cumhuriyet Halk Partisi belediyeyi yetkisinde bulundurduğu dönemde bu hassasiyet gösterilmiyor ve traktör fabrikasına arsa tahsis ediliyor. Bırakın spor kulübüne tahsis edilen halı sahayı traktör fabrikası var ve özel mülkiyete tahsis ediliyor. Ordu evlerine tahsis ediliyor. Bu hassasiyeti niye CHP orada göstermiyor" cevabını verdi. Başkanlık Yazısı oyçokluğu ile kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AOÇ itirazına Traktörlü cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN