Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören’de bereketli ‘Evet’

Türkiye’nin en büyük ilçelerinin başında gelen Keçiören’de nikâh bereketi yaşanıyor. Keçiören Belediyesi 2016’da 6 bin 607 çifti evlendirerek yine bir rekora imza attı

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Keçiören’de bereketli ‘Evet’
Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu geçtiğimiz yılın en fazla nikah kıyan belediyeleri arasında yerini aldı. Evlenen çiftler arasında yabancı uyruklular sıralamasında birinciliği yine Suriye aldı. Sıralamayı İran, Azerbaycan ve Özbekistan takip etti. Ayrıca Keçiören Belediyesi 2017'nin ilk 2 ayında ise 693 çifti evlendirdi. Yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte nikah bereketinin giderek artması ve Keçiören Belediyesine bağlı Zümrüt Yaşam Alanlarındaki düğün salonlarında talep patlaması bekleniyor.

DARISI BEKARLARIN BAŞINA
"Hayırlı işe niyet ettiniz mi acele edin" düsturundan yola çıkan belediye, hızıyla da parmak ısırtıyor. Otomasyon sistemine geçen Keçiören Belediyesi, yarım saat içinde çiftlerin başvurusunu alıp, nikahını kıydıktan sonra nüfusa tescilini yaptıran tek belediye olarak da öncü misyonunu sürdürüyor. Çiftlerin dünya evine girmesine zaman zaman da bizzat tanıklık eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Ailenin temel taşları karşılıklı sevgi, saygı, hürmet, birbirini anlayışla karşılamadır. Çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar ve iki cihan saadeti diliyorum. Cenab-ı Allah kendilerine, milletine ve vatanına hayırlı hizmetler sunacak güzel evlatlar nasip etsin. Darısı bekarların başına olsun inşallah" dedi.

BİR REKOR DA 16 NİSAN'A
16 Nisan'daki yeni anayasa değişikliği referandumu için de gece gündüz çalıştıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Keçiören Türkiye'de nikâhlarda en fazla 'evet' denilen ilçe… Biz bu konuda bir rekoru elimizde bulunduruyoruz. İnşallah 16 Nisan'daki referandumda da en fazla 'evet'in çıkacağı ilçe olacağız. Bu konuda iddialıyız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören’de bereketli ‘Evet’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN