Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makineli kırkımda sıra Güdül’de

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, üreticilere destek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Makineli Kırkımcı Yetiştirme Kursları’ devam ediyor

Giriş Tarihi: 20.3.2017
Makineli kırkımda sıra Güdül’de
Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı'nın, hem yurtiçi ve yurtdışında aranan meslekler arasında yer alan kırkımcı açığını kapatmak hem de profesyonel kırkımcılar aracılığıyla tiftik ve yapağıda kaliteyi artırmak amacıyla düzenlediği kurslardan ikincisi Güdül İlçesi'nde gerçekleştirilecek.

ARANAN MESLEK OLDU
Türkiye'de ilk olarak geçen yıl Beypazarı'nda düzenlenen ve büyük ilgi gören kursların ikincisi bugün Güdül'de başlayacak. Kırkımcı yetiştirme eğitimi ile ilgili bilgi veren Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, "Geçen yıl Beypazarı'nda yaptığımız eğitimlerin sonuçları çok olumlu oldu. Bu yıl Güdül ilçemizden başlayarak eğitimlerimizin devamını getireceğiz. Kırkımın hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerinde ne kadar önemli olduğunu, kırkımcılık mesleğinin ise ne kadar aranan bir meslek haline geldiğini yaptığımız projelerle gördük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makineli kırkımda sıra Güdül’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN