Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’ya 35-40 bin kişilik yeni stat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki Uluslararası Futbol Zirvesi’nde başkentin yeni stadının kapasitesi ve projede gelinen aşama hakkında bilgi verdi. Erdoğan, 40 bin kişilik stadın süratle tamamlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Ankara’ya 35-40 bin kişilik yeni stat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası Futbol Zirvesi"nde konuştu. Ankara'ya yapmayı planladıkları stadın kapasitesi ve projede gelinen aşama hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Ankara 19 Mayıs Stadı'nı yıkıyoruz, onun yerine 35-40 bin seyirci kapasiteli yeni bir stadyum yapmaktayız. İhale aşamasında. Onu da süratle bitirip futbolun hizmetine sunacağız. Başkentte örnek bir stadyumumuz yok. İstanbul güzel bir noktaya geldi" diye konuştu. Konuşmasında spordaki yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ın yeni stadını örnek verdi. Erdoğan, "Açık ara mağlup olan dünya futbolunun marka takımlarının rövanşlarda nasıl kazandığını görüyoruz. Ben bugün bir Şeref Stadını bir de Vodafone Arena'yı düşünüyorum nereden nereye. Bu imkanların hiçbirine sahip olmayan kulüplerimizin olduğunu da biliyorum ama Türkiye nereden nereye geldi görmemiz lazım. Futbol görsel bir ziyarettir. Öyle futbolcular vardır ki biz onları sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda dürüstlükleri, efendilikleriyle de hatırlarız. Kaleci Lastik Ömer'in ifadesiyle gözlerin bile yakalaması güç olan şiddetle şut çeken Metin Oktay'ı, Fenerbahçe ile özdeşleşen belki de dünyanın en kabiliyetli futbolcularından Lefter'i böyle hatırlıyoruz" dedi.

İHALE SÜRECİNDE

Başkent Ankara'da yakında inşa edilmesi planlanan stadın 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, stadın 35-40 bin kişilik kapasiteye sahip olacağını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihale sürecinde bulunan stadın süratle bitirilip hizmete sunulacağını da kaydetti. Erdoğan, "Türkiye genelinde toplamda 27 stat projemiz vardı. Bunların 9'u faaliyete girdi. Toplam seyirci kapasitesi 700 bin. Olimpiyatları hak etmemize rağmen bize vermediler. Orada dönen dolapları çok iyi biliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’ya 35-40 bin kişilik yeni stat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN