Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: Kararsızlık zamanı değil!

Giriş Tarihi: 21.3.2017

16 Nisan için geri sayım başladı...
Türkiye'de tarihi yeni bir sayfa açılacak.
Meydanlar yaz tadında... AK Parti il teşkilatları da sahada yoğun bir çalışma yürütüyor. Paket ev, esnaf ziyaretlerinde madde madde anlatılıyor. Her bir vatandaşın anlayacağı şekilde.
Alanlarda en çok merak edilen dört başlık; "Rejim tartışmaları, 18 yaş düzenlemesi, 600 milletvekili, tek adam iddiaları..." Oysa pakette rejim değişikliğine ilişkin en küçük düzenleme yok. Nitekim rejimin güvencesi Anayasa'nın ilk dört maddesidir.
Yapılan düzenlemede buna ilişkin herhangi bir değişiklik bulunmuyor.
Bu rejim değil, sistem değişikliği... Gelelim tek adam iddialarına verilen yanıta; "24 milyon seçmenin oy verdiği bir lider tek adam olamaz. Sandık demokrasinin güvencesi!" Peki muhalefet 18 yaşa neden taktı? Meclis'e giren genç vekillere bakalım. AK Partili herhangi kimseyle kan bağları yok. Seçme hakkı verilen kişiye seçilme hakkı da verilebilir. Tabi şunu unutmamak gerekiyor. Genç dediğimiz de sadece 18 yaş değil 20, 22 yaş da bu gruba giriyor. Gelelim 600 milletvekiline!
Türkiye'de milletvekili sayısı nüfusa göre düzenli artıyor. Artan nüfus nedeniyle bu sayıya çıkarılıyor. Nitekim Avrupa ülkelerinde 53 bin kişiye bir milletvekili düşüyor.
Biz de ise bu rakam 143 bin kişiye bir milletvekili. Sayının artması ile birlikte daha çok kitleye ulaşılacak ve sorunlar kolay çözülebilecek.

***

Peki zihinlerdeki kafa karışıklığı gideriliyor mu? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, kampanya ilerledikçe kafa karışıklığının giderildiğini söylüyor. Şahin, bunda muhalefetin olumsuz kampanya dilinin de etkili olduğunu belirtiyor. Meclis tatile girdiğinde vekiller daha yoğun bir saha çalışması yapacak. Kampanya sürecinde gidilmeyen tek bir köy kalmayacak. AK Parti düzenli olarak 10 günde bir anket yaptırıyor.
Yapılan son anketler kararsızların "evet"e döndüğünü gösteriyor. Doğu ve Güneydoğu'da oy patlaması bekleniyor.
Kararsızlık zamanı değil...
Ankaralılar sandık başına...
Referandumda çocuklarımızın kaderine oy kullanacağız.
Unutmayalım ki! Kullandığımız her bir oy 17 Nisan'da nasıl bir Türkiye'de uyanacağımızın bileti olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Kararsızlık zamanı değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN