Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Karşımıza mert rakip istiyoruz’

CHP ve HDP’nin referandum kampanyasında milliyetçi-muhafazakar kisvesi altında “korsan” çalışma yürüttüğü iddia edildi. AK Parti SKM İl Başkanı Edip Balcı, “Karşımızda mertçe duran rakip istiyoruz” dedi

‘Karşımıza mert rakip istiyoruz’
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) İl Başkanı Edip Balcı, CHP ve PKK'nın sözcüsü gibi çalışan HDP'nin "hayır" çalışmalarında vatandaşa tuzak kurarak algı operasyonu yürüttüğünü iddia etti. Başkentte AK Parti teşkilatları başta olmak üzere ana muhalefet partisinin seçim çalışmalarına dair önemli bilgiler veren Edip Balcı, CHP ve HDP'nin parti amblemsiz çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Balcı, "Kendilerini MHP'li, vatansever gibi tanıtıyorlar, ellerinde kendi logoları olmayan bildiri, broşür dağıtıyorlar. Seçim otobüsleri hariç hemen tüm çalışmaları korsan... Korkunuz kimden? Bu 'kimliksiz, sıradan vatandaşlar' koyu CHP ve HDP'liler. Vatandaşı kandırarak, gölge muhalefet yapıyorlar. 'Biz milliyetçiyiz, MHP'liyiz bu vatan için hayır dememiz gerek' sözleriyle kimliklerini gizliyorlar" dedi.

KİM OLDUKLARI BELLİ
Balcı, "Maddeler belli olduktan hemen sonra resmi süreç başlamadan bu iki parti korsan çalışmalarla algı yürütmeye başladı. İlçe teşkilatları aracılığıyla Ankara'nın en uç noktalarına kadar koyu CHP'liler tarafından logosuz hayır broşür ve çalışmaları dağıtıldı. Biz bunu tespit ettik. Bu çok çirkin bir hareket. Bu iki partinin de sahada olmasını istiyoruz ancak maalesef yoklar. CHP ve HDP kendi amblemi ile çalışma yapsın, rakip istiyoruz karşımızda mertçe duran. Biz milletimize güveniyoruz ama onlar kendilerine bile güvenemeyip, gizliden çalışıyorlar. İki parti hayır demekten çekinirken vatandaşı buna ikna etmeye çalışıyorlar. Kendi parti logolarının altında hayır diyemiyorlar çünkü kim olduklarını, geçmişte neler yaptıklarını ve en önemlisi de milletin kendilerini çok iyi tanıdıklarını biliyorlar" dedi.

'BİR GÜN İÇİNDE 500 PROGRAM YAPILIYOR'
SKM olarak başkentte yürüttükleri çalışmalardan detaylar da veren Balcı şunları kaydetti: "Ankara seçim çalışmalarında zor bir şehir, seçmen ve yapı itibariyle. Burada çok ciddi, aktif ve etkili programlarımız var. Bu seçimde tüm organlarımızla sahadayız, önceki seçimlere göre en fazla sayı ile çalışıyoruz. Stratejimizin temelinde tüm evlere ulaşmak var. Ancak en önemli kalabalık STK'larda. Tüm milletvekili ve bakanlarımız Ankara'nın tüm ilçelerini tam gün geziyorlar, hemen her günlerine program yazıyoruz. Bir günde Ankara'da 5 bin eve giriyoruz. Ankara'da bakan, milletvekili ve teşkilat üyeleri dahil bir günde 500'den fazla program yapılıyor. 25 ilçede SKM'lerimiz var, buralarda seçime dair teşkilatlarımız çok koordineli ve programlı olarak hazırlanıyor. İlk amacımız tüm seçmene ulaşmak. Teşkilatın tüm organlarıyla birlikte bunu yapmaya çalışıyoruz."

'KENDİ KİMLİĞİNİZLE GİRİN EVLERE'
"Seçime bir ay gibi bir zaman kaldı ancak iki partinin de daha amblemli bir çalışmasını görmedik" diyen Başkan Balcı, hem CHP hem de HDP'nin milliyetçi kamuflajla 'hayır' çalışması yaptıklarını belirtti. Balcı, "Vatandaşa yaklaşıyorlar, kapısını çalıp 'Biz MHP'li, vatanseveriz' vs diyorlar. Halbuki CHP'li ya da HDP'linin ta kendisi. 'Amca, teyze biz de bu vatanın evlatlarıyız, bu bir harptir vatanı kurtarmak için hayır de' diyorlar. Korkunuz neyden? Açıkça kimliğinizi söyleyerek girsenize o evlere. Korkak muhalefet. Kendilerini gizlemelerinin altında değişim korkusu ve statüko bağımlılığı yatıyor. Bu tür partiler var olan sistemden beslenen, değişimden korkan, değişime uzak partiler. Vatandaşa yaşamadıklarını sunuyorlar. Samimi olmadığı için de tutmayacağını biliyorlar. Bu iki parti hayırdaki ısrarı yaşadıkları değişim bunalımı, statükodan beslendikleri için değişim onları kabusu gibi. Küçük olsun, değişmeden bizim olsun. Seçimle ilgili argüman başta çalışma sıkıntıları da var, olanları da korsan" diye konuştu.

'KORKAKLARIN OYUNUNU MİLLET GÖRDÜ'
"Bu kimliksiz, korkak kampanyadaki oyunu millet gördü" şeklinde konuşan AK Parti İl SKM Başkanı Edip Balcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Ankaralı bunların argümansızlıklarını fark etti. İlk başta büyük laflarla çıkt��lar ama kısa sürede etkilerini kaybettiler. Şu anda sahada yok denecek kadar azlar. AK Parti teşkilatları sahaya indikten sonra Ankara'da hava ciddi anlamda değişti. Hayır cenahının ilk önce sahaya inmiş gibi algı yürütmesine, CHP ve HDP'nin parti logosuz dağıttığı broşür ve çalışmalarına rağmen bu hava değişti. Evet'in yükselmesinde ise AK Parti'nin reformcu kampanyası etkili oldu. Yani biz memleket için, millet için evet derken bunu detaylıca açıkladık. Ancak hayırcılar hayır'ını anlatamıyor. Onların var olan statükoyu korumaya çalıştığını, vatandaşa bir şey anlatmadıklarını herkes gördü."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Karşımıza mert rakip istiyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN