Adıyaman mutfağına siyaset dünyasından ilgi büyük oldu

Giriş Tarihi: 22.4.2017
Adıyaman mutfağına siyaset dünyasından ilgi büyük oldu

AKM’de açılışı yapılan Adıyaman Tanıtım Günleri coşkulu başladı. Etkinliğe katılan siyasiler, stantları tek tek gezerek ürünleri tattı

Adıyaman Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen "Adıyaman Tanıtım Günleri", Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlendi. Tanıtıma; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Adıyamanlıları Ankara'da görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başbakan Yardımcısı Canikli, Adıyaman'ın çok önemli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, "Adıyaman'ı tam olarak hissetmek, o derinliği yaşamak mümkün değil, onu ancak Adıyaman'a giderek hissedebilirsiniz. Ama yine de bir nebze olsun oradan esintiler var Ankara'da şu anda" ifadelerini kullandı.

11 MİLYAR YATIRIM YAPILDI
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu da, "Hükümetimizden önce Adıyaman unutulmuş bir ildi. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde 2003 yılında bana dedi ki, 'Veysel Hoca, Adıyaman'daki bütün işler durmuş; hiçbir inşaat yok, sulama yok, baraj yok gideceksin ne gerekiyorsa yapacaksın' talimatını verdi. Hakikaten şu ana kadar hükümet olarak biz Adıyaman'a 11 milyar yatırım yaptık. Gerçekten muhteşem oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman mutfağına siyaset dünyasından ilgi büyük oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN