Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişimci kadınlar, iş yeri kurmak için harekete geçti

Altındağlı 100 kadın girişimci, “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler” projesi kapsamında verilen eğitimlerin ardından sertifikalarını alarak iş hayatına atıldı

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Girişimci kadınlar, iş yeri kurmak için harekete geçti
Altındağ'da 2005 yılından bu yana 25 mahallede kadın eğitim kültür merkezi açarak 55 bin kadının gelişiminde büyük rol sahibi olan Altındağ Belediyesi, iş kadınlarının yetişmesinde de önemli rol oynuyor. Kadın istihdamının artırılmasını ve çalışma standartlarında farkındalık oluşturulmasını hedefleyen "Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye'de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında girişimcilik eğitimi alan 100 kadın, sertifikalarını aldı. Altındağ Belediyesi'nin destekleri ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ile yürütülen projenin sertifika töreni, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Altındağ Belediyesi'nin 25 mahallede hizmet veren Kadın Eğitim Kültür Merkezleri'ndeki kadınların da katıldığı girişimcilik programında 100 kadın başarı göstererek iş hayatına ilk adımı attı. Sertifika almaya hak kazanan Altındağlı girişimci kadınlar, "Başka kadınlar da bu projeden yararlansın. Türkiye ekonomisine katkı sunsunlar" çağrısı yaptı.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI
Türkiye'ye örnek olacak şekilde kadınların istihdamına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması ve işsizlik oranının düşürülmesi için kadın istihdamının önemine dikkat çekerek şunları söyledi: "Altındağlı kadınlar belediyemizin sunduğu imkanları değerlendirerek iş kuruyor, üretime ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimci kadınlar, iş yeri kurmak için harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN