Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Belki Keşke Neyse’ ama hayat devam ediyor

Dr. Erdoğan bugün raflarda yerini alan ‘Belki Keşke Neyse’ kitabıyla herkesin kendi yaşamının belkisini, keşkesini, neysesini bir kenara koyması gerektiğini belirterek hayatın devam ettiğini hatırlatıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2017
‘Belki Keşke Neyse’ ama hayat devam ediyor
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Terapist Op. Dr. Gökçen Erdoğan, gerçek insan öykülerinden ve terapi özetlerinden oluşan 3. kitabı 'Belki Keşke Neyse' ile okurlarıyla buluşuyor. Bugün raflarda yerini alan "Belki, Keşke, Neyse" kitabı hakkında Sabah Ankara'ya konuşan Dr. Erdoğan, bu kitap ile 'anlaşılmadığını düşünen tüm insanlara umut olmayı, insanı insana anlatmayı ve yaşamların çeşitliğini vurgulamayı' amaçladığını belirtti.

BELKİ KEŞKE NEYSE'NİN FARKI
İlk iki kitabında da gerçek yaşam ve terapi öykülerine yer veren Erdoğan, Belki Keşke Neyse'nin diğer kitaplarına göre farklı olduğunu anlatarak, "Gizli Kapaklı Şeyler de gerçek yaşam ve terapi öykülerinden oluşuyordu, hatta oradan hatırlatmalar yapıyorum. Sırra Kalem'se derdini anlatamayanlar adına yazılmış adressiz mektuplardı. Belki Keşke Neyse ise şunu dert ediniyor kendine; insanların çeşitliliğini sorunların çeşitliliğini de beraberinde getiriyorsa sorunların çeşitliliği de çözümlerin çeşitliliğini getirir beraberinde; herkes kendi yaşamının belkisini keşkesini neysesini koysun bir kenara ve hayatın devam ettiğini hatırlasın" dedi. Erdoğan , içinde yaşadığımız çağın bizi hep olumsuzluklara kilitlediğini, 'etraf ne der' düşüncesinin esiri olduğumuzun altını çizdi.

'ÇÖZÜMÜN VARLIĞINI HATIRLAMALI'
Anlaşılmayı bağıra çağıra isteyen ya da sessiz sedasız bekleyen herkes için yazdığını vurgulayan Erdoğan, "Belki deyip umut edenler, keşke deyip hayıflananlar, neyse deyip içine atanlar için. Nihayetinde her şeyin çözümü olduğunu ve zamanın ilaç olabileceğini anlatmak için yazdım. Ama en önemlisi, destek almanın delilik işareti olmadığını, dahiliye doktoruna gitmek kadar olağan olduğunu anlatabilmek için yazdım. Hani biz diyoruz ya belki, keşke, neyse dememek lazım. O yüzden işte bunları diyenler var bu kitapta. Biraz da belki, keşke, neyse dememek için... Ve aslında onları diyenlerin yalnız olmadıklarını, her şeyin bir çözümün olduğunu göstermek istedim. Sorunun varlığı herkesçe malum; ama çözümün varlığını da hatırlamalı insan. Hatırlatmalıydım. " diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Belki Keşke Neyse’ ama hayat devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN