Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce istifa etti sonra el koydu

Personeli, dükkân sahibi engelli kadını dolandırdı. Yetmedi çalıştığı dükkânı usulsüz yollarla kendi üzerine geçirdi

Önce istifa etti sonra el koydu
Akıl almaz olay Çankaya'da yaşandı. Ağır böbrek hastalığından dolayı engelli raporu bulunan 20 yıllık diyaliz hastası Nurfiye Başar, çalışanı tarafından dolandırıldı, ardından da aynı kişi tarafından dükkânı elinden alındı. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Başar, "Tüm birikimim, tedavi masraflarından artırdıklarım gitti. İmzamı taklit edip tüm malıma el koydu. Orası benim tek geçim kaynağımdı. Şimdi bırakın hastane masraflarını, su almaya param yok. Kilidi değiştirilmiş, kendi dükkânıma giremiyorum. Bu gasptır, birileri sesimi duysun" dedi.

DÜKKÂNINA GİREMİYOR
Geçirdiği bir rahatsızlığın ardından 14 yaşından bu yana böbrek hastası olan engelli Başar, yetkililere seslenerek "Ne olur ekmek teknemi bana geri verin" dedi. Başar, hem hastalığı ile hem de maddi zorluklarla mücadele ettiğini, çok uzun yıllar evde yaptığı takıları satarak biriktirdiği para ile söz konusu dükkânı açtığını söyledi. Başar, "6 yıldır işletiyordum burayı. Çalışanım olan S.Ö.'yü işe aldım. Bir süre sorun yoktu, sonra kasada açık çıkmaya, müşterilerden çeşitli şikâyetler gelmeye başladı. Defalarca uyardım ancak ihtiyacı vardı kovamadım. Şubat ayı başında istifa etti. Ancak gitmeden önce bana borcu olan bir firmadan benim imzamı taklit ederek para tahsil etmiş. 19 bin 175 TL'mi gasp etti. Daha sonra sahte kontratla iş yerimi de ele geçirdi. Kilidi kırıp girdiği dükkânıma bizi almıyor. Savcının gelip inceleme yapmasını bekliyoruz ancak bu sürede bu adam dükkânıma el koydu" diye konuştu.

'SENİ BİTİRECEĞİM' DİYOR
Eski çalışanından tehdit telefonları, mesajları aldığını öne süren Başar, "Seni bitireceğim, hayatını mahvedeceğim şeklinde tehdit mesajları atıyor. Korkuyorum, canım tehlikede, ne olur birileri bu aleni gaspa dur desin" diye konuştu. Başar, "Haftalardır komşuların desteğiyle ayakta duruyorum. Hastaneye gidip diyalize girecek param yok. Bu olay yüzünden psikolojim bozuldu, düğünümü iptal ettim. Devletten engelli maaşı bile almadım dükkânım var diye" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce istifa etti sonra el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN