Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalleliler Çanakkale yolcusu

Şimdiye kadar düzenlediği etkinliklerle 8 yılda 10 bin Yenimahalle sakinini kültürel tura götüren Yenimahalle Belediyesi, Çanakkale Şehitliği gezilerine start veriyor

Giriş Tarihi: 28.6.2017
Yenimahalleliler Çanakkale yolcusu
Yenimahalle Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen kültür gezileri kaldığı yerden devam ediyor. Temmuz ayında başlayacak olan Çanakkale gezilerine toplam bin 800 Yenimahalleli vatandaş katılacak. Maddi imkanları dolayısıyla Ankara dışına çıkma fırsatı yakalayamamış olan 18 yaş üstü tüm Yenimahalleliler, Çanakkale'nin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı bulacak. Gezilere katılacak vatandaşlar, rehber eşliğinde Çanakkale'yi gezerken 1 gece konaklamalı seyahat boyunca vatandaşların her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri de Yenimahalle Belediyesi tarafından karşılanacak.

8 YILDA 10 BİN KİŞİ
Kültürel gezilerin arkadaşlık ilişkilerini ve komşuluk ilişkilerini geliştirdiğini belirten Yenimahalle Belediye Ba��kanı Fethi Yaşar, "Yenimahallelilerin farklı coğrafi bölgelerdeki farklı yaşam şekillerine tanık olmaları, kültür alışverişinde bulunmaları, birlik ve beraberliklerini pekiştirerek hemşerilik ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmeleri bizleri mutlu ediyor. Bizim amacımızda zaten buydu, ancak Ankara dışına çıkmayan vatandaşlarımıza bu hizmeti sunmak bizleri daha da mutlu ediyor. Kültürel gezilerimizden 8 yılda 10 bine yakın vatandaşımız faydalandı. Gezilerimiz devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalleliler Çanakkale yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN