Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede nikah var

En büyük hayali tek oğlunun evlendiğini görmekti... Ancak kanser tedavisi gördüğü hastaneden çıkamıyordu... Oğlu ve gelini nikâhlarını hastane odasında kıydırınca dünyalar onun oldu

Hastanede nikah var
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 4 yıldır kanser tedavisi gören dört çocuk annesi Tayyibe Kandemir'in en büyük dileği, tek erkek evladını damatlık içinde görebilmekti. Tedavisi nedeniyle hastaneden ayrılamayan Kandemir'in polis memuru oğlu Kartal ve gelini Senem, annelerinin bu dileğini gerçekleştirmek için nikah törenlerini hastanede yapma kararı aldı. Hastane yönetiminden de olumlu cevap almaları üzerine hazırlıkları tamamlayan çiftin nikahları, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Özel Servisi'nde gerçekleşti. Nikah salonuna dönüştürülen bölümde, çiftin yakınları, doktorlar ve hastane personeli de bu ana tanıklık etmek için hazır bulundu.

KISACIK ÖMRÜM ASRA DÖNDÜ
Onkoloji kliniğinde ağır bir tedavi süreci bulunan Kandemir, "4 evladım var. Üç kızım evli… Tek isteğim son zamanlarımda oğlumun mürüvvetini görmekti, bugün bu dileğim kabul oldu. Yaşadığım mutluluğun tarifi yok. Bu nikah adeta kalan kısacık ömrüme yıllar ekledi gibi… Kendimi çok iyi hissediyorum" dedi. Mutluluk gözyaşları döken anne "Hastalığımı unuttum, bir anda tüm dertlerimden, korkularımdan arındım. Evladıma ve gelinime teşekkür ediyorum bu mutluluğu bana yaşattıkları için. Kalan kısacık ömrüm asra döndü. İnanın şu anda beni bundan başka bir şey bu kadar huzurlu, mutlu hissettiremezdi. Tüm damarlarımda bu dileğimin heyecanı var. Allahım onlara birlikte uzun, mutlu bir ömür versin" diye konuştu.

ANNEMİN DİLEĞİ YERİNE GELDİ
İki mutluluğu bir arada yaşayan genç çift Senem Bayram (21) ve Kartal Kandemir (26), "Üç yıldır görüşüyorduk, evlenmeye karar verdik" dedi. Gelin Senem Bayram, "Kayınvalidemin rahatsızlığı devam ediyordu. Eşime 'Hastalıkta ve sağlıkta yanındayım. Nikahı ertelemeden hastanede annemizin yanında kıyalım' dedim. O da çok memnun oldu. Bugün buradayız. İnanın hayalim bu değildi ama hayal etsem bu kadar mutlu olamazdım" diye konuştu. Damat Kartal Kandemir ise, "Düğünümüzü annemin rahatsızlığı nedeniyle erteliyorduk. Ancak annemin de vasiyeti olunca sevgi ve dilekleri daha fazla ertelemeyelim annemizi mutlu edelim dedik. Annemin nikahıma şahitlik etmesi, izlemesi mutluluğuma mutluluk kattı, bugün benim en en mutlu günüm" görüşünü dile getirdi.

SEVGİ EN BÜYÜK İLAÇ
Nikah şahidi olan Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin de, "Böyle bir teklifle bize başvurduklarında önce tebrik ettim gençlerimizi, ardından hemen yapalım dedim. Bu nikah bize 'hayat her şeye rağmen devam ediyor' duygusunu bir kez daha yaşattı. Mutlulukları ertelememeyi, birbirimize sevgi ile bağlanmanın değerini bir kez daha gösterdi. Sevgi en büyük ilaçtır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede nikah var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN