Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev projede ilk kazma haftaya

Büyükşehir Belediyesi, Bilkent Şehir Hastanesi bölgesini kentin dört bir yanına bağlayacak. 33 kilometrelik bulvar, 29 köprülü kavşak, geçit ve tünellerin yapımı gelecek hafta başlıyor

Giriş Tarihi: 5.7.2017
Dev projede ilk kazma haftaya
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Bilkent'te yapımı süren 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesi'ne başkentin dört bir tarafından rahat ulaşım sağlanabilmesi için birçok kanallı yol çalışmalarına gelecek hafta başlıyor. Hastane bölgesini çevreleyerek dört bir tarafa yayılacak bulvarların toplam uzunluğu 33 kilometreyi bulurken, yolların üzerinde de tüneller, katlı köprülü kavşaklar, menfezler, köprüler ve "U" dönüşlerinden oluşan, toplam 29 yapı yer alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Fen İşleri Daire Başkanlığımız tarafından yapılacak yolların toplam bedeli 780 milyon lirayı bulacak. 4 kademeli olarak gerçekleştireceğimiz çalışmaların, hastaneler bölgesi çevresindeki yolları oluşturan ilk aşamasını, bu yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Sadece 3-5 yıl değil, çok daha uzun yıllar trafiği rahatlatacak çözümleri uygulamaya başlıyoruz" dedi.

"ARAÇ GEÇİŞİ ARTACAK"
Ankara'nın en yoğun trafik akışının bulunduğu ve günlük 167 bin aracın geçiş yaptığı Eskişehir Yolu'na, hastanelerin açılmasıyla birlikte bu rakamlara ilave olarak ilk etapta 30 bin, sonradan 100 bini bulan yeni araç katılımı olacağı hesaplandı. Gökçek şöyle konuştu: "Yani günlük araç geçişinin birkaç yıl içinde 250 bini geçeceği tahmin ediliyor. Planlamalar, tüm bu hesaplamalara göre yapılıyor ve çalışmaların ardından trafik akışında mevcut durumun bile altında bir rahatlama sağlanacak. Hastane açılmadan yol çalışmalarının büyük kısmının tamamlanması planlanıyor. Hastanenin açıldığı ilk günden itibaren bölgede ulaşımın rahat olmasını sağlayacağız." Şehir Hastanesi'ne ulaşımın mevcut durumda sadece Eskişehir Yolu'ndan sağlanabildiğini ancak yapılan planlamalarla, bu ulaşımı Ankara'nın diğer tüm akslarına yayarak, Eskişehir Yolu'nun yükünü azaltmayı hedeflediklerinin altını çizen Başkan Gökçek, "Hastanelere, vatandaşların doğu, batı, kuzey ve güneyden rahat gelmelerini sağlamak istiyoruz. Biz buradaki çalışmaları tamamlayınca, 3-5 yıllık değil, çok uzun yıllar trafik akışının rahatlamasına imza atmış olacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev projede ilk kazma haftaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN