Parkinson hastası Cantemur’un tedavisine başlandı

Giriş Tarihi: 5.7.2017
Parkinson hastası Cantemur’un tedavisine başlandı
Sağlığına kavuşması için "beyin pili" takılması gereken, bu nedenle üç ayrı işte çalışmak zorunda kalan parkinson hastası Yaşar Cantemur'un hastanedeki tedavisine, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla başlandı. Parkinson hastası Cantemur, Keçiören'deki evinden Sağlık Bakanlığının evde sağlık hizmetleri aracıyla alınarak, tedavisinin yapılacağı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yıldırım Beyazıt Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Hastanedeki özel servise alınan 39 yaşındaki Cantemur, sesine kulak verdiği için Bakan Akdağ'a teşekkür etti.

"YAN ETKİLERİ ÇOK"
İki çocuk babası Cantemur, "Ateş düştüğü yeri yakar. Allah bana yardım etti. Aradıklarında, beni evden aldıracaklarını ve en güzel şekilde evime göndereceklerini söylediler" diye konuştu. Parkinson tanısı konulduktan sonra engellilik oranı her geçen gün artan, el, kol ve ayak kontrolünü sağlamakta güçlük çeken Cantemur, şunları kaydetti: "Sabah kalktığımda şarjım bitiyor. Telefonun şarjını düşünün, sıfır şarj ile kalkıyorum. Hapımı içiyorum. Bu hapların da yan etkisi, çok psikolojiyi bozuyor. Pil takılırsa bu titremelerin geçeceği söylendi. 17 saat çalıyorum, haplar da uyutmuyor. Bundan sonra 17 saat değil de 12 saat çalışarak borçlarımı ödeyebileceğim. Bundan sonra kızımın elini tutabileceğim" dedi.

"CEVAP İZLENECEK"
Nöroloji Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Selim Selçuk Çömoğlu da şu bilgileri verdi: "Teşhisle beraber medikal tedaviye alınan cevap izlenecek. Medikal tedavi yeterli olmazsa, tüm dünyada sayılı büyük merkezlerde uygulanan alternatif cerrahi tedavi uygulamaları var. Hastanemiz 7 yıldır çok sayıda parkinson hastasında 'beyin pili' tabir edilen pil programlama sistemlerini yapıyor. İlaç tedavileri yeterli olmazsa bu hastamıza da ileri tedavi yöntemleri uygulanacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parkinson hastası Cantemur’un tedavisine başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN