Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya’nın yolsuzluk çilesi

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Çankaya’nın yolsuzluk çilesi

Çankaya Bağcılar’da belediye “pahalı olur” diye yol açmadı. Vatandaş şimdi de üç sokağın tek girişi olan noktada yapılan çalışmalar nedeniyle de evde mahsur kalmaktan korkuyor

Çankaya'ya bağlı Bağcılar Mahallesi'nde bulunan 281 ve 282 numaralı sokağın devamı olan yol yıllardır imarda yer almasına rağmen bir türlü yapılmadı. Yolun yapılması için Çankaya Belediyesi'ne defalarca dilekçe vermesine rağmen yolu yaptıramayan mahalleli şimdi de hayati bir tehlike ile karşı karşıya...

İsyan ettiler
Şimdi bir de sokaklara tek girişin yapılabildiği 276 Sokak'ta da ASKİ ekipleri tarafından altyapı çalışması başlatıldı. Bu çalışma nedeniyle diğer sokaklara olan giriş ve çıkışlar daha da zorlaştı. Mahalle sakinleri yıllardır yapılmayan alternatif yol nedeniyle Çankaya Belediyesi'ne isyan etti. Mahalleli yıllardır beton bariyerle kapalı olan 281 Sokak'ın devamı niteliğindeki yolun bir an önce yapılmasını istiyor. İmarda var olan yol yapılsaydı herhangi bir sorun yaşamayacaktık diyen mahalleli, "Şimdi mahallede büyük bir yangın çıksa ve itfaiye giremese bunun sorumlusu kim olacak?" dedi. Sürekli olarak hastaneye gidip gelmek zorunda olduğunu ve şuan zorlandığını belirten 67 yaşındaki Sultan Teyze, "Ben kalp hastasıyım. Başka gidecek yolumuz yok. Gidip gelmek çok zor oluyor" diyerek sitemini dile getirdi. Bir başka mahalleli Tuncay Kepenek ise, "Bir itfaiye gelse tıkanır, kalır… Koca mahallede bir tane yol var" dedi.

Otoparka giremiyorlar
Öte yandan mahallelinin bir diğer isyan ettiği konu ise apartmanlarındaki otoparkları kullanamaması… Çankaya Belediyesi'nin yapmadığı yol nedeniyle otoparklarını kullanamayan vatandaşlar, "Biz bu daireleri aldığımızda otopark unsurunu da göz önünde bulundurduk. Yıllar geçmesine rağmen bu otoparklara arabalarımızı park etmek nasip olmadı. Umarız bir gün Çankaya bu yolu yapar ve biz de arabalarımızı otoparka çekebiliriz"dedi.

Toplam 12 bina mağdur
Çankaya Belediyesi'ne defalarca başvurmalarına rağmen yolu yaptıramadıklarını belirten Halil Güler, "Çankaya Belediyesi'ne dilekçelerle başvurduk. Buradaki 12 binadan dilekçe topladık. Bugüne kadar bir şey yapmadılar. Çankaya Belediyesi yolun pahalı olduğunu ve fore kazık gerektiğini söylüyor. Fore kazık insan hayatından daha mı pahalı? 3 sokağa tek giriş var. Herhangi bir acil durumda buraya ambulans ve itfaiyenin girmesi mümkün değil" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya’nın yolsuzluk çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN