Kenetlendik!

Hainlerin Türk milletine kurşun sıktığı alçak darbe girişiminin birinci yıldönümünde başkent yine ayakta. Keçiören, Kazan ve Sincan’da millet hep birlikte nöbet tutuyor

Giriş Tarihi: 13.7.2017
Kenetlendik!
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'daki alçak darbe kalkışmasının ardından başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere Kızılay Meydanı'nda yaklaşık bir ay demokrasi nöbeti tutan Ankaralılar bu yıl da nöbetlere devam ediyor. Keçiören, Kahramankazan ve Sincan halkı ilçelerindeki nöbet alanlarında gecenin geç saatlerine kadar nöbetlerini sürdürdü. Nöbetler 16 Temmuz sabahına kadar devam edecek.

UNUTTURMAYACAĞIZ
Keçiören'de inşa edilen 15 Temmuz Anıtı'nın etrafında toplanan ilçe halkı, gece saat 02.00'a kadar nöbet tutarken Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Etkinliklerimizi 'Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız' sloganıyla başlattık. Sloganımızda da belirttiğimiz gibi 15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi, o gün yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. 15 Temmuz'u gelecek nesillerimize aktarmak ve unutturmamak için 15 Temmuz Şehitler Anıtımızı inşa ettik. Sizlerle birlikte her gece şehitlerimize dua edip Kur'an okuyacağız. O gün yaşanılan duyguları burada tekrar yaşayacağız" şeklinde konuştu. Nöbette AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal da yer aldı.TUNA: MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANI
15 Temmuz gecesi çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Ankara Emniyeti ve Cumhurbaşkanlığı Küliyesi'ne banliyölerle giden binlerce Sincanlı, hain darbe girişiminin yıldönümünde Lale Meydanı'nda toplandı. Hemşerileriyle beraber demokrasi nöbetine başlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "15 Temmuz bir milletin uyanışı, dirilişidir. Yeniden bir olduğumuz, nasıl bir ecdattan geldiğimizin hatırlandığı müstesna bir zamandır. O gün sabahın ilk ışıklarına kadar canı pahasına meydanları dolduran Sincanlılar, şehitlerimize dua edecek. Gazilerimize minnetlerimiz sunulacak. Bizler inşallah o gün gösterdiğimiz kararlı mücadeleyi bir sene sonra yine göstereceğiz. Allah milletimizi bir daha böyle bir ihanetle sınamasın" şeklinde konuştu.

1 YIL ÖNCEKİ GİBİ KENETLENDİLER
Darbe girişiminin merkezlerinden olan Kahramankazan'ın halkı da tıpkı bir yıl önce olduğu gibi hep birlikte nöbetteydi. Belediye binasının hemen yanındaki alan da toplanan Kahramankazanlılar 15 Temmuz şehitleri için dualar edip Kuran-ı Kerim okudu. Nöbete katılan Uğur Işılak ise okuduğu şiirlerle ilçe halkı ile beraber oldu. Pursaklar'da ise demokrasi nöbeti bugün başlayacak. Pursaklar Beşyol'da toplanacak olan Pursaklar halkı 15 Temmuz'da gazi olan vatandaşların kahramanlık hikâyelerini dinleyecek. 15 Temmuz sergisinin de açılacağı Pursaklar'da ayrıca sanatçılar Hakan Karaca ve Ozan Ahmet kahramanlık türküleri konseri verecek. Pursaklar halkı daha sonra Kızılay, Külliye, Genelkurmay, İl Emniyeti gibi noktalarda demokrasi nöbeti sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenetlendik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN