Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hesabını soracağız

Giriş Tarihi: 16.7.2017
Hesabını soracağız
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bakanlık tarafından şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen program kapsamında, Gölbaşı Vilayetler Evi'ndeki yemeğe katıldı. 15 Temmuz'un, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin, vatan ve bayrak kavgasının verildiği kutlu bir gün olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Kaya, "Sizler o gece, tarihte görülmemiş bir kahramanlık örneği sergilediniz. Vatan için ailenizden, eşlerinizden ve evlatlarınızdan vazgeçtiniz. Sizler, 15 Temmuz'da hak ve adalet için sokağa çıkarak milletimizin makus talihini yendiniz. Ölümüne bir direnişin ateşini yakarak, 15 Temmuz zaferini milletimize armağan ettiniz. 15 Temmuz, Türk milletinin gurur günüdür. Bu aziz millet sizlere minnettardır" ifadelerini kullandı.

UNUTMAYACAĞIZ
Bakan Kaya, o gece Türkiye'nin, kadınların, gençlerin ayakta olduğunu anımsatarak "O gece milli irade için ölmeyi göze alan, Kızılay Meydanı'nda tanktan açılan ateşle şehit olan Battal İlgün'ü unutmayacağız. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit düşen Muhammed Yalçın'ı unutmayacağız. Şehit ve gazilerimizin hesabını vatan hainlerinden tek tek soracağız" dedi.

VATAN İÇİN BİR BACAK NEDİR Kİ?
15 Temmuz gazilerinden Derya Ovacıklı da "Biz böyle bir milletiz. Gücümüzü yüreğimizdeki imandan, vatan sevgisinden alırız. Bu öyle bir güçtür, karşımızda ne hain, ne suikastçi, ne terör örgütü duramamıştır, bu tarihte de duramayacaktır. Durmasına izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz gecesini unutmayacağız, asla unutturmayacağız" dedi. Ovacıklı, "Vatan için Derya'nın bir bacağı değil canımız feda" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesabını soracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN