Duygulandıran 15 Temmuz buluşması

Giriş Tarihi: 17.7.2017
Duygulandıran 15 Temmuz buluşması

FETÖ’nün 15 Temmuz ihanetinin yıldönümünde hastaneler anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı

Şehit yakınları ve gaziler, kanlı gecede görevli olmayan hatta atanamayan sağlıkçıların dahi yardıma koştuğu, ihanet mermileri ile yaralanan onlarca cana şifa olan hastanelerde buluştu. Gaziler o gece tedavi oldukları hastanede kendilerini tedavi edenlerle ihaneti ve destanı konuştu, teşekkür etti. Şehitlerin ise aileleri katıldı, sağlıkçılardan en sevdiklerinin son sözlerini dinlediler.

4 HASTANE 4 BULUŞMA
İhanet gecesinden kiminin ses bombaları ile camları kırıldı, kiminin de bahçesine bombalar düştü. Canları pahasına başkentin dört bir yanından vatan savunması verirken yaralananları tedavi etti onlar. O gece meydanlarda değillerdi çünkü hainlere bedeniyle siper olan kahramanların yaralarını sarıyorlardı. Çoğu 15 Temmuz gecesinden başladığı mesaisini 36 hatta 72 saat aralıksız sürdürdü, ölüm yağdıran uçakların altında can kurtardılar. İhanet gecesinin gizli kahramanları sağlık çalışanları o gece tedavi ettikleri gazi ve şehit yakınları ile bir araya geldi. Yaralı yoğunluğunun en fazla olduğu Gölbaşı Hasvak, Yüksek İhtisas, Ankara ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'nde gerçekleşen buluşmada duygusal anlar yaşandı. Sağlık çalışanları, o gece verdikleri yaşam kurtarma mücadelesi ve hafızalarına kazınan yaralılarla diyaloglarını gözyaşları içerisinde anlattı. Şehit yakınlarına sarılarak acılarını paylaşan sağlık çalışanları ailelere, "birlikte güçlü vatanda tek bayrak altında sizlerin yanında olacağız" sözü verdi.

HEM AĞLADILAR HEM GÜLDÜLER
Gaziler kendilerini tedavi eden sağlık çalışanlarına teşekkür ederken şehit yakınlarının "Benim yakınımın son sözü olmuş muydu ya da ne söyledi son kez" isteği ise yürekleri burktu. Şehit yakınları sağlık çalışanlarından sevdiklerinin son sözleri ve durumlarını dinlerken gözyaşlarına boğuldu. 4 hastanenin yöneticileri, "Candan geçtik o gece, ömrümüzün belki de en gururla anlatılacak çalışmasını yaptık kahramanların yaralarını sardık. Sabah gün ağarana kadar durmadı kimse, sabah saat 05.00'da hastane koridorlarında hemşire ve doktorların yüzü gözü kan içinde yığıldıkların gördük" dedi. Sağlık çalışanları da "Zordu, korkunçtu ama ihanet unutturulmaya çalışılması daha da kötü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygulandıran 15 Temmuz buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN