Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi’nin hayali Erdoğan’ı görmek

Kızılay’da aldığı dipçik darbesi ile yaralanan ve görme yetisini yüzde 80 oranında kaybeden Mamaklı gazi Satılmış Kerman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bir kez olsun görmek istiyor

Gazi’nin hayali Erdoğan’ı görmek
FETÖ'nün 15 Temmuz ihanetinde vatan için sokağa çıkan ve tankları durdurmaya çalışırken hainlerin dipçik darbesi ile gözleri yüzde 80 oranında kör olan gazi Satılmış Kerman'ın (40) tek isteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmak. Destanın yıldönümünde yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlatan Gazi Kerman, "Bir canım vardı onu da alıp çıktım sokağa, gözlerimi çaldı hainler benden ama üzgün değilim. Tek üzüntüm, dileğim Reisimizi görmek, elini tutup Allah seni bu ülkenin başından eksik etmesin demek" diye konuştu.

HAİNLER GÖZLERİNİ KÖR ETTİ
İhanet gecesinde kalkışmayı öğrendiği anda arabaya atlayarak Külliye'ye yola çıkan Satılmış Kerman, "Beypazarı'nda bir dükkan da mesaideydim, pasta yaparak geçimimi sağlıyordum. Arkadaşlarım asker sokağa çıktı deyince koştuk geldik" dedi. Kerman, "Hemen abdest aldım, 'Ya Rabbi bize ya şahadet ya da zafer nasip et' diyerek yola çıktım. Belediyenin otobüsünde yer kalmadı, oradakiler 'Bekliyoruz boş otobüs gelecek' dedi. Bekleyecek zaman yok deyip bulduğum araçla çıktım yola. Dünya namına hiçbir şey düşünemedim o an tek derdim bu kara lekeyi silmekti, vatanı savunmaktı. Amacım Külliye'ye gidip devletimizin başını korumaktı. Tankları görünce hemen atladım üzerine. Hemen kapağa sarıldım, başıma dipçikle vurduklarını hatırlıyorum. Yere düşmüşüm, kendime geldiğimde kanlar içindeydim. Dipçiğin sonucunda beynine kan sıçrayarak beyin felci geçirdim, görme bozukluğu oluştu. Sadece noktasal görüyorum" dedi.

BİR ÇİFT GÖZ FEDA OLSUN
Kerman, "Acile götürmek isteyenlere beni bırakın onları durdurun dedim ama ayağa kalkamıyordum. Saatlerce kanlar içerisinde bekledim belki cesedim durdurur onları diye" dedi. Kerman, "Sonra hainler bastırılıp tutuklamalar başlayınca arkadaşlarım beni eve getirdi. O gün hastaneye gitmedim, eşim sardı yaralarımı gariptir önemsiz buldum yaramı. İki gün sonra gözlerim kapandı. Ulucanlar Göz Hastanesi'ne sevk ettiler. Doktorlar, gözlerimde sorun olmadığını ama kan sıçradığı ve göz damarlarıma denk geldiği için görme kaybı yaşadığımı söyledi. Şimdi sadece nokta şeklinde görüyorum, yanlar genel çerçeve yok. Gözlerimi kaybettim, ne iş ne aş istiyorum. Ben sadece şehitlerimizin, bizlerin intikamını alsınlar istiyorum. O hainler en ağır cezalara çarptırılsın. Bir çift göz vatanıma feda olsun" dedi. Gözyaşlarını tutamayan gazi, "İşyerim beni işten çıkardı, şu anda çalışamıyorum, 4 evladım var. Devletimden ne para ne mal ne de yardım değil sadece Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı görmek istiyorum" dedi. Kerman, "Evlatlarıma vasiyet ettim, eğer ben ölene kadar göremezsem ölünce benden bahsedin ona. Belki tam göremeyeceğim ama elini öperim, sarılırım. Devletim o benim, Türkiye'mizin umudu. Mamak Belediye Başkanımız Cumhurbaşkanımızın bana bir resmini getirdi, sürekli yanımda tutuyorum onu. Ancak bir kez görmek evimde ağırlamak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım gözüm değil canım, her bir parçam... Bu vatan feda olsun. Şu karanlık dünyamı aydınlatın bir kez fakirhanemi şereflendirin. Tek isteğim bu ne para ne başka bir şey istemiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi’nin hayali Erdoğan’ı görmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN