Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayide yarış şimdi başlıyor

Sincan sanayicisini Kocaeli gibi kentlerle yarışır hale getirecek 40 km uzunluğunda, 250 milyon TL değerindeki Yenikent-Temelli Bulvarı’nın temelini salı günü Başbakan Yıldırım atacak

Sanayide yarış şimdi başlıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Temelli-Yenikent Bulvarı'nın temeli 8 Ağustos Salı günü Başbakan 'ın katılacağı törenle atılacak. Başbakan Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde projelendirilen 40 kilometrelik dev bulvar, Sincan'ı Kocaeli gibi sanayi şehirleri ile yarışır hale getirecek. İhalesi daha önce defalarca iptal olan ancak Sincanlıların sabırsızlıkla beklediği yol, sanayicilerin yanı sıra kent ulaşımı için de büyük bir öneme sahip. Yolun tamamlanmasıyla bölge, Çayyolu ve İncek gibi cazibe merkezine dönüşecek.

"FAYDASI SAYMAKLA BİTMEZ"
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Hızlı bir şekilde inşallah çalışmalar tamamlanınca da bölgemiz için hatta Ankara için çok önemli bir bağlantı yolu olmuş olacak. İstanbul Yolu'ndan gelen bir vatandaşımız bu yol sayesinde çok hızlı bir şekilde Eskişehir Yolu'na intikal etmiş olacak. Bu hem yakıt hem mesafe hem de hava kirliliği açısından önemli… Bu bölgedeki sanayicilerin ulaşımı açısından faydalarını saymakla bitmez. Sayın Başbakanımızın bu yolun yapımında çok büyük emeği var. İlk planlama Ulaştırma Bakanlığı döneminde yapıldı. Burada emeği geçen Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan, ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'e teşekkür ediyoruz" dedi.


Sincanlı sanayici için büyük önem taşıyan yol, İstanbul yolundan Eskişehir yoluna direkt bağlantı sağlayarak, trafik sıkışıklığının yaşandığı ulaşımı büyük oranda kolaylaştıracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayide yarış şimdi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN