Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yangın tertibatı yok her yerde çöp var’

Atık kağıt deposunda çıkan ve 7 saatte söndürülen yangını değerlendiren Ankara İtfaiye yetkilileri, tertibat olmadığını ve her yerde rastgele atılmış çöpler bulunduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 5.8.2017
‘Yangın tertibatı yok her yerde çöp var’
YENİMAHALLE Hurdacılar Sanayi Sitesi'ndeki bir atık kâğıt deposunda meydana gelen yangın büyük maddi hasara yol açtı. , saat 19.38'de yapılan ihbarın üzerinden geçen 10 dakika içinde yangına müdahale etti. Başkent İtfaiyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, işletmelerin çöplerini, yanıcı malzemelerini boş buldukları her yere gelişigüzel istiflediklerini, bu nedenle de yangının kaçınılmaz hale geldiğini kaydetti. İşletmelerde bu konuda büyük bir vurdumduymazlık olduğunu vurgulayan itfaiye yetkilileri, "Hurdacılar Sitesi'nin ilçe belediyesi tarafından titizlikle denetlenmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı. İtfaiye ekipleri, bölgede 42 araç ve 95 personelle görev yaptı. Saat 20.30 sıralarında yangını gören çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Alanda bulunan kâğıtların alev almasıyla birlikte yangın geniş bir alana yayıldı. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra belediyelerin iş makineleri de yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. İtfaiye erlerinin 7 saatlik çalışmasının ardından söndürülen yangında can kaybı yaşanmadı."YASALARA UYULMALI"
Ankara'nın birçok noktasından da görülebilen yangında bir kişinin dumandan zehirlendiği, maddi hasarın büyük boyutta olduğu öğrenildi. Yangın, rüzgarın da etkisiyle lastiklerin bulunduğu alana da sıçradı. Yangının çıktığı alana giderek incelemelerde bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, büyük bir tehlike atlatıldığına dikkat çekti. Yaşar, can kaybı olmamasının teselli olduğunu belirterek, "Herkes yasalara uygun bir şekilde çalışmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yangın tertibatı yok her yerde çöp var’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN