Yangın sonrasında denetim uyarısı

Hurdacılar’daki yangına 10 dakika içinde müdahale edildiğini açıklayan Ankara İtfaiyesi, Yenimahalle Belediyesi’nin sanayi sitesindeki işletmeleri denetlemesi gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Yangın sonrasında denetim uyarısı
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Yenimahalle'de bulunan Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde meydana gelen yangınla ilgili açıklama yaptı. Daire Başkanı Celil Sipahi, yangınla ilgili merkeze saat 19.38'de ihbar geldiğini, yangına ilk müdahalenin saat 19.48'de gerçekleştirildiğini bildirdi. Sipahi "Olayın meydana gelmesinin ardından komuta merkezimize saat 19.38'de ihbar yapılmış, ihbarın ardından sevk edilen İvedik OSB ve Batıkent İstasyonu ekiplerimiz saat 19.48'de yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirmiştir" dedi.

DESTEK OLDULAR
Sipahi, "Yangına İtfaiye ekipleri kendi imkânları ile müdahale ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Çevre Koruma Daire Başkanlığı, ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Yenimahalle Belediye Başkanlığı da su tankeri ve iş makinesi göndererek destek oldu" görüşünü dile getirdi. Havanın rüzgarlı olması nedeniyle yangına müdahalede zorluk yaşattığını belirten Sipahi, "Rüzgarın yangından taşıdığı korlar, yangına 200 metre mesafede bulunan lastik depolama alanında ikinci bir yangına neden olmuş ve o yangın büyümeden söndürüldü" diye konuştu.

İLÇE BELEDİYESİ DENETLEMELİ
Yenimahalle Belediyesi'nin Hurdacılar Sitesi'ni denetlemesi gerektiğini de belirten Celal Sipahi,"Yenimahalle ilçesinde bulunan Hurdacılar Sitesinin, ilçe belediyesi tarafından titizlikle denetlenmesi gerekmektedir. Yapılan gözlemlerde işletmelerin çöplerini, yanıcı malzemelerini (lastik, kağıt) her boş buldukları alana gelişigüzel istifledikleri, işletmelerinde yangın tertibatlarını almadıkları, iki işyeri arasında bulunan yolların malzemelerle kapatıldığı görülmüştür. İtfaiye ekiplerimiz yangının diğer dükkanlara sirayet etmemesi için büyük gayret göstermiş ve bunu başarmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın sonrasında denetim uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN