Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme kursunda öğrenciydi şimdi şampiyon bir yüzücü

4 yaşındayken ’nin açtığı bir yüzme kursuna yazılan Merve Tuncel’in hayatı yeteneğinin keşfedilmesiyle değişti. Merve, bugün belediyenin şampiyon yüzücüsü...

Giriş Tarihi: 8.8.2017
Yüzme kursunda öğrenciydi şimdi şampiyon bir yüzücü
Kendini Yenimahalle Belediyesi'nin havuzlarında 4 yaşından bu yana yetiştiren 12 yaşındaki Tuncel, 11-12 yaş Türkiye Yüzme Gelişim Projesi 100-200 metre Kelebek Türkiye birincisi oldu. Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında ba��arıdan başarıya kulaç atan Tuncel'in hedefi Yenimahalle'nin adını tüm dünyaya duyurmak. Aldığı başarılı sonuçlar ile Milli Takım kapısını aralayan genç şampiyonun hayali ay yıldızlı mayoyu giymek. Aynı zamanda 400 m. serbest Türkiye 3'üncüsü ve 50 m. Kelebek Türkiye 2'incisi derecelerini de alan başarılı yüzücü Merve, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a kendisine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

İKİ SAAT ÇALIŞIYOR
Başarısının sırrının çok çalışmak olduğunu da belirten yüzücü, "Günde 2 saat antrenman yapıyorum. Ailem de beni çok destekliyor. Aynı zamanda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a da teşekkürlerimi sunuyorum. Belediyenin spor komplekslerinden istediğim gibi yararlanabiliyorum. Bana ayrıca destek veren, bugünlere gelmemi sağlayan Yiğit Yüregir ve Erhan Bulut hocalarıma da minnettarım. Henüz 4 yaşındayken çok iyi bir yüzücü olacağımı keşfettiler ve benimle ilgilendiler" dedi.

'ANTRENMANLARA SÜREKLİ BEN GETİRİYORUM KIZIM YÜZMEYİ VE ÇALIŞMAYI ÇOK SEVİYOR'
Kızlarının her zaman yanında olduklarını dile getiren baba Sulhi Tuncel de kızlarıyla gurur duyduklarını ifade etti. Tuncel, "Kızımın başarısı bize gurur veriyor. Antrenmanlarına sürekli kızımı ben getiriyorum, ona her türlü destek oluyorum. Kızım yüzmeyi çok seviyor, yaptığı işi seviyor, suyu seviyor, çalışmayı seviyor bu da ona başarı getiriyor. Yenimahalle havuzlarından da çok memnunuz. Fethi Başkan Yenimahalle'yi sporun başkenti haline getirdi. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme kursunda öğrenciydi şimdi şampiyon bir yüzücü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN