Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akyurt Sel Kapanı projesinde sona yaklaşıldı

Akyurt’a inşa edilen Sel Kapanı tamamlanmak üzere. 5 milyon TL’ye mal olacak projeyle ilçede yaşayan vatandaşlar taşkın zararından korunacak

Giriş Tarihi: 9.8.2017
Akyurt Sel Kapanı projesinde sona yaklaşıldı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projelerle olası taşkın zararlarının önüne geçilerek, vatandaşların can ve mal güvenliği emniyete alınıyor. Bu kapsamda Ankara'nın Akyurt ilçesini taşkın zararlarından korumak maksadıyla inşa edilen Akyurt Sel Kapanı Projesi'nde sona yaklaşıldı. Projenin tamamlanmasıyla ilçede yaşanabilecek muhtemel taşkın zararları asgari düzeye indirilecek.

YÜKSEKLİĞİ 35 METRE
Akyurt ilçe sınırlarında bulunan Bağ Deresi üzerinde temelden 35 metre yüksekliğinde inşa edilen Akyurt Sel Kapanı'nda fiziki gerçekleşme oranı yüzde 80'e ulaştı. Başlangıçta yetersiz iş ve makine grubu sebebiyle çalışmalarına ara verilen projeye DSİ tarafından temin edilen ilave iş makineleri ve ekipman takviyesi sayesinde yeniden başlanıldı. DSİ'nin toplu makineli çalışmaları kapsamında tamamen idari imkanlarla yapımına devam ettiği Akyurt Sel Kapanı İşi'nde çalışmalar halihazırda devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. , taşkın zararlarının maddi manevi büyük yıkıma yol açtığına dikkat çekerek, "Vatandaşlarımızı taşkın afetinden korumak Bakanlık olarak asli vazifelerimizdendir. 5 milyon TL yatırım bedelli bu projeyi en kısa sürede tamamlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akyurt Sel Kapanı projesinde sona yaklaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN