Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hurdacılar tesislerini sigortalamak istiyor

Sigorta şirketlerinin risk nedeniyle poliçe kesmediği hurdacılar destek istedi. ATO Başkanı Baran, sorunun çözümü için sigortacılarla bir araya geleceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 12.8.2017
Hurdacılar tesislerini sigortalamak istiyor
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Başkan Vekili Mustafa Deryal, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte İvedik Hurdacılar Sitesi'ni ziyaret etti. Baran ve beraberindeki heyet ilk olarak, S.S. Ankara Umum Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler İşletme Kooperatifi Başkanı İrfan Çinkaya ile görüştü. 4 Ağustos'ta Hurdacılar Sitesi'nde çıkan yangında ağır hasar gören toplama ve ayırma tesisini de ziyaret eden Baran'a işletme sahibi Şahin Akdoğan ve ATO Hurdacılık, Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Meslek Komitesi Başkanı Ekber Çavuşoğlu yangın ve meydana gelen hasar hakkında bilgi verdi. Sigorta şirketlerinin toplama ve ayırma tesislerini sigorta kapsamına almadığını anlatan Komite Başkanı Çavuşoğlu, "Bu tesisler ilgili tüm şartları tamamlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ilgili standartlara uyduklarına dair lisans alıyorlar, ancak lisanslı tesislerine sigorta yaptıramıyorlar" dedi.

"İSTİHDAM 10 BİNE YAKIN"
ATO Başkanı Baran da konuyu ATO'nun ilgili komite ve diğer organlarında ele alacaklarını belirterek şunları söyledi: "Hurdacılık sektörü Türkiye'de büyüyen sektörlerden biri. Sadece başkentte 10 bine yakın istihdam sağlıyorlar. Demir, çelik, bakır, kurşun, kağıt, plastik, kauçuk ve cam gibi ürünlerin geri kazanılması ve kullanımı doğal kaynakların tüketiminin de önüne geçecek. Bu alanda faaliyet gösteren işletmelerimiz görevlerini yaparken çok sayıda riskle karşı karşıya kalıyorlar. Sigorta şirketlerinin riskli olması nedeniyle işletmelerini sigortalamadıklarını belirtiyorlar. Hurdacılar ile sigorta şirketlerini bir araya getirerek soruna çözüm yolu arayacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hurdacılar tesislerini sigortalamak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN