Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya karşı topyekûn savaş

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün açtığı WhatsApp hattına ihbar yağıyor. Polisle işbirliği yapan vatandaşlar sayesinde zehir tacirlerine göz açtırılmıyor

Giriş Tarihi: 13.8.2017
Uyuşturucuya karşı topyekûn savaş
Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi tarafından kurulan 'WhatsApp ihbar hattı' sayesinde zehir tacirleri büyük darbe aldı.
Başkentliler, '0552 155 06 06' numaralı hatta WhatsApp üzerinden ihbar, sesli mesaj, fotoğraf, görüntü ve konum gönderirken, narkotimler de nokta operasyon gerçekleştirmeyi sürdürüyor.
Bu şekilde çok sayıda uyuşturucu baronu ve torbacı yakalandı. Uyuşturucunun kökünün kazınması, vatandaş ve polis işbirliğinin arttırılması için başkentte ayrıca dev kampanya başlatıldı.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE
Ankara'da metruk binalar, metrolar, halk otobüsleri, alışveriş merkezleri başta olmak üzere AŞTİ, Tren Garı, Havalimanı ve sinema reklam kuşaklarında uyuşturucu ile mücadelenin önemi anlatılmaya başlandı.
100 billboard, bin 250 raket, 100 megalıht, 15 üst geçit köprüsü, 2 bin afiş, 5 board, 2 kuleboard, 1 led ekran ile 9 farklı alanda dev bir kampanya sürdürülüyor.İHBARLAR GİZLİ TUTULUYOR
Asılan kamu spotlarında, "Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte uyuşturucu ile mücadeleye var mısınız?" ifadelerine yer verildi. Ankara Emniyet, bu kampanya ile ihbar hattının tüm başkentliler tarafından telefon rehberine kaydedilip, uyuşturucu noktasındaki en ufak ihbarın kendilerine bildirilmesini amaçlıyor.
Yetkililer, hiçbir ihbarcının kimliğinin veya verdiği bilginin üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacağı, kesinlikle gizli tutulacağı uyarısında bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya karşı topyekûn savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN