Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli nitelikli eleman

Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Türkiye’nin son dönemde ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacının kurulacak üniversiteyle karşılanacağını belirtti

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Üniversiteli nitelikli eleman
OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Vakfınca Ankara'da kurulacak teknik üniversiteye ilişkin açıklamalarda bulundu. Üniversitenin fiziki ortamına ilişkin hazırlıkların devam ettiğini ifade eden Aydın, hedeflerinin 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencileri kabul etmek olduğunu bildirdi. Aydın, Türkiye'nin nitelikli eleman ihtiyacının kurulacak üniversitelerle karşılanabileceğine işaret ederek, OSTİM Teknik Üniversitesi'nin bunlardan biri olduğunu söyledi.

TASARIM VE İLERİ İMALAT
Sanayinin ve uygulamalı eğitimin üniversitelerde en çok konuşulan konulardan biri olduğunu vurgulayan Aydın, "Üniversiteyi kurarken başlangıç stratejisi olarak tasarım ve ileri imalat teknolojileri temasına ağırlık vereceğiz. Sanayinin, iş dünyasının ve ülkenin ihtiyacı olan profildeki teknik personeli ve mühendis tipini yetiştirmek üzere bu üniversiteyi tasarladık. Uygulamaya ve üretime yatkın, sanayinin beklentilerine cevap verebilecek nitelikli çalışanları, üreticilerle birlikte yetiştireceğiz. Onun için üniversitemizi OSTİM'de kuruyoruz. Üniversitede güncel ve öğrencinin sürekli kullanımına açık laboratuvarlar ve atölyeler hedefliyoruz ancak bizim asıl laboratuvarımız ve kampüsümüz OSTİM ve Ankara'nın tüm işletmeleri olacak" dedi.

"HEDEF, YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM"
Aydın, günümüzde iş gören, teknoloji üretebilen, Ar-Ge ve inovasyon yapabilen, öğrendiğini hayata geçirebilen insan tipine ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bu insan tipini yetiştiremediğimiz zaman ne katma değeri yüksek ürün üretebiliriz ne de dış ticaret açığını kapatabiliriz. Biz bu insan tipini yetiştirmek hedefiyle OSTİM Teknik Üniversitesi'ni kuruyoruz. Üniversite öğrencileri kadar çalışan dünyasıyla da bütünleşmeyi hedefleyen OSTİM Teknik Üniversitesi, en güncel bilgi ve eğilimleri aktaracak sürekli eğitim merkezi, mesleki ve teknik eğitim merkezi, mesleki yeterlilik merkezi gibi mevcut çalışanların gelişimine destek sağlayacak hizmetler sunacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli nitelikli eleman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN