Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gecesinde coşku zirvedeydi

Sınırları aşan kardeşlikle Türkİslam coğrafyasını buluşturan 9. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde Irak- gecesine katılım yoğun oldu

Giriş Tarihi: 29.5.2018
Kerkük gecesinde coşku zirvedeydi
Kalaba Kent Meydanı'nda Irak -Kerkük ve Elazığ Kültür Evi'nin açılmasıyla başlayan gecede baştan sona tempo bir an bile düşmezken alana katılanlar Türk ve Türkmen bayrakları ile coşkuyu doruğa çıkardılar. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Orhan Yeğin, eski AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Kerkük Yenitisin Belediye Başkanı Necdet Koçak, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Şubesi Başkanı Abbas Türkmen, Elazığ Harput Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kürklüoğlu, Meclis Üyeleri, Türkmenler ve vatandaşlar katıldı. Başkan Mustafa Ak, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'nde Irak Kerkük Türkmenleri'ne misafir olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Musul, Kerkük, Telafer'den gelenler bizim kardeşlerimiz... Aynı zamanda bugün yine Irak Türkmenleri ile de kültürel yakınlığı olan Elazığ gecemiz..." dedi. Alandaki coşkulu kalabalığa "Hepiniz gönül sınırlarımızın içinde, yüreğimizdesiniz" diyen Ak sözlerini şöyle sürdürdü; "Ramazan, birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, bereket ve Kuran ayıdır. Bu ayda o bölgede yaşanan terörün durması ve bölgenin bir an evvel istikrara kavuşması için dua edeceğiz. Türkmen kardeşlerimizin özgürce barış içinde yaşamasını arzuluyoruz. Telafer ve Kerkük'teki Yenitisin bizim kardeş belediyelerimiz... Hatta 3 yıl önce Yenitisin'de iftar yapmıştık, inşallah tekrar iftar yaparız" dedi.

KERKÜK TÜRKÜLERİ SESLENDİRİLDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Orhan Yeğin de farklı coğrafyalarda olsak da hepimizin kardeş olduğunu belirttiği konuşmasında alandaki coşku, heyecan, birlik, kardeşliğin devam etmesi temennisinde bulundu. Kerkük ses sanatçısı Muhammed Kasım Karakoyunlu, Bessem Sincar Kerkük türküleri ile alandakileri coşturdu. İğne atılsa yere düşmeyen gecede alandakiler türkülere halay çekerek eşlik ettiler. "Ölürüm Türkiyem" türküsünü ise alandakiler bayraklarını sallayarak hep bir ağızdan söyledi. Protokolün hediyeleşmesinin ardından gece toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerkük gecesinde coşku zirvedeydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN