Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz kampları okul dışı eğitim

Eğitimci , yaz aylarında çocukların katıldığı kampların okul dışı eğitime büyük katkı sağladığını belirtti

Giriş Tarihi: 14.6.2018
Yaz kampları okul dışı eğitim
Ankara'da kampçılık konusunda büyük bir açık olduğunu ifade ederek bu sektöre girmeye karar veren Işıl Eğitim Spor'un sahibi Işıl Saraçoğlu çocukları yaz kamplarına davet ediyor. 7 ile 17 yaş arası gençlere kamp düzenleyen Geleceğin Yıldızları ve Ana Yelken'in Ankara Temsilcisi Işıl Saraçoğlu, çocukların bu kamplardan olumlu şekilde faydalandığını ifade etti.

ANKARA BU YÖNDEN ZAYIF
Gazi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü mezunu olan Işıl Saraçoğlu "Ailemin ısrarları, tavsiyeleri üzerine öğretmen oldum. 25 yıl devlet lisesinde öğretmenlik yaptım. Özellikle öğretmenliğimin son 5 senesinde bir mutsuzluk içindeydim. O dönemlerde sosyal medyadan Geleceğin Yıldızları ve Ana Yelken'i takip ediyordum. Sonrasında emekli oldum ve bu işe girmeye karar verdim. Geleceğin Yıldızları ve Ana Yelken'in kamp sektörünün en iyileri arasında yer alması beni çok etkiledi. Ankara bu konuda zayıftı. Temsilcilikleri, büroları yoktu. Bende Ankara'da bir ofis alıp gerekli düzenlemeleri yaptım. Sonrasında ise çalışmaya başladık" diye konuştu.

'YENİ YETENEKLER KEŞFEDİYORUZ'
Çocukların kamplardan olumlu şekilde faydalandığını ifade eden Saraçoğlu "Öncelikle çocuklar kampta kendi yaşıtlarıyla birlikte oluyorlar. Çocuk özgüvenini kazanıyor. Yeni arkadaşlar ediniyor. Bazen o arkadaşlıklar uzun yıllar hatta yaşam boyu devam ediyor. Çünkü bu arkadaşlıklar çok güzel bir ortamda başlıyor, kamp sonrasına da taşınıyor. Bu arkadaşlıklar da yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı yerler, farklı kültürler arasında kurulmuş oluyor. Çocukların özgüvenleri, liderlik özellikleri gelişiyor. Bunun yanında takım olup sosyalleşiyorlar. Her kamp biraz da okul gibidir. Kampçılığın diğer adı da okul dışı eğitimdir. Bu okul dışı eğitimde de çocuklar bazen fark etmedikleri özellikleri, yeteneklerini fark edebiliyor. Biz bu kamplarda yeni yetenekler keşfediyoruz aslında. Hatta bazen mesleklerini de bu keşfettiği yeteneklerine göre seçebiliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz kampları okul dışı eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN