Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamaklı öğrencilerin Anıtkabir heyecanı

Başkentte yaşadıkları halde Anıtkabir’i hiç ziyaret edemeyen Mamaklı ilkokul öğrencileri, ve topluluklarının düzenlediği geziyle Anıtkabir’i ziyaret etti

Mamaklı öğrencilerin Anıtkabir heyecanı
Ankara'da yaşadıkları halde daha önce hayatlarında Anıtkabir'e gidemeyen dezavantajlı öğrenciler Anıtkabir'i ziyaret etme fırsatı buldu. Gazi Üniversitesi Genç Kızılay ve Gazi Üniversitesi Genç Yeşilay topluluklarının düzenlediği gezide Mamak Zeki Tartaç İlkokulu öğrencileri Atatürk haftasında Ata'nın huzuruna çıktı. 45 öğrenci ve 30 gönüllünün katıldığı etkinlikte öğrenciler gezinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÜZEL VE ANLAMLI ETKİNLİK
Küçük ve imkanları kısıtlı bir köy okulu olduklarını söyleyen Zeki Tartaç İlkokulu sınıf öğretmeni Şeküre Elmalıoğlu, "44 öğrencilik küçük bir köy okuluyuz. Ulaşımımız merkeze uzak olduğu için ve servis imkanlarımız olmadığı için Gazi Üniversitesi Genç Kızılay ve Genç Yeşilay toplulukları ile birlikte bu geziyi düzenledik. Çocuklar ilk kez Anıtkabir'e gelip Atatürk haftasında Ata'yı ziyaret ettiler. Çok güzel ve anlamlı bir etkinlik yaptığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Ankara'da yaşamalarına rağmen çocukların daha önce hiç Anıtkabir'i ziyaret etmediklerine dikkat çeken Gazi Üniversitesi Genç Yeşilay topluluğu başkanı Cemal Yüzbaşı, "Gazi Üniversitesi Genç Kızılay ve Gazi Üniversitesi Genç Kızılay toplulukları olarak Ankara'da yaşamalarına rağmen maddi yetersizliklerden dolayı Anıtkabir'i ziyaret edemeyen çocuklar için bir gezi düzenledik. Biz Genç Yeşilay topluluğu olarak üniversitede her türlü etkinliği yapmayı amaçlıyoruz. 7'den 70'e yardıma ihtiyacı olan, imkanları olmayan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi. Gazi Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Şevval Şengel de çok anlamlı bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamaklı öğrencilerin Anıtkabir heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN