Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuna Caddesi’nde değnekçi terörü

’ın göbeğindeki Tuna Caddesi’ni saran değnekçilerin yol kenarına araçlarını çeken vatandaşlardan para istediği ve vermeyenlerin araçlarına zarar verdikleri iddia edildi

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Tuna Caddesi’nde değnekçi terörü
Başkentte değnekçilerin sardığı Tuna Caddesi araç sahiplerinin kâbusu olmaya devam ediyor. Kızılay Meydanı'nın hemen yakınındaki Tuna Caddesi'ne otomobillerini çeken vatandaşlardan otopark ücreti isteyen değnekçiler talepleri karşılanmayınca adeta terör estiriyor. Otopark parası vermeyen kiminin aracının camını kıran, kiminin lastiğini patlatan, kiminin ise aynasını kıran değnekçilerle ilgili vatandaşlar çok sayıda şikayette bulundu. Son olarak yaşanan olayların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne şikayet yollayan vatandaşların bu talebi Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne iletildi.

BÖLGEYE HUZUR GELSİN
Sorunun artış giderek büyüdüğünü ve insanların korku yaşadığını ifade eden ismini vermek istemeyen bir vatandaş, "Aracımı o bölgeye bıraktığım için sürekli oradan geçiyorum. Bu tipleri orada bulunan herkes biliyor. Ancak vatandaşlar korku yaşıyor. Emniyete ve belediyeye şikâyette bulunuldu. Bunlar 2-3 kişiler.Sürekli Tuna Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Ataç Sokak'ın bulunduğu yerdeler. İnşallah bu kişilerle ilgili bir yaptırım olur ve bölgeye huzur gelir. Korkumuz ileride mala kastetmenin yanında cana da kastedecekler" diye konuştu. Bölgede değnekçi sorunu yaşadığını belirten bir başka vatandaş ise, "Aynı sıkıntıyı geçen gün bizde yaşadık. Aileme dua etsinler.Vallahi vuracaktım. Eşkıya şehre inmiş" dedi.

YETKİMİZ YOK YETKİ EMNİYETTE
Korsan otoparklarkonusunda hassas olduklarını belirten Büyükşehir yetkilileri, "Değnekçilik diye tabir edilen korsan otoparklar konusunda gelen şikayetleri emniyete intikal ettiriyoruz. Zabıtanın yetkisi bulunmuyor. Vatandaşın şikayetleri emniyete aktarıyoruz. Gerekli yasal işlemler emniyet tarafından yürütülüyor" ifadelerine yer verdi. Öte yandan söz konusu bölgede de faaliyetlerinin devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuna Caddesi’nde değnekçi terörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN