Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ata’mızı saygıyla andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi ’ün vefatının 80. yıldönümünde saat 09.05’te başkentte hayat adeta durdu

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Ata’mızı saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Anıtkabir'de düzenlenen törenle anıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkânının katıldığı devlet töreninin sonrası Anıtkabir ziyaretçilere açıldı. Törenin ardından Anıtkabir'i ziyaret edenler arasında her zaman olduğu gibi Mehmet ve Müstakime Alcansoy çifti yer aldı. 63 yıllık evli 88 yaşındaki Müstakime Alcansoy ile 90 yaşındaki Mehmet Alcansoy, Anıtkabir'i ziyaret etti. Müstakime Alcansoy, Atatürk öldüğünde 6 yaşında olduğunu belirterek, "6 yaşımda ağladım hala ağlıyorum" dedi.

HAYAT DURDU
Kızılay'da saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte otomobillerinden inen vatandaşlar saygı duruşuna geçti. Görevli polisler ise selam durdu. 10 Kasım için Hatay'dan Ankara'ya gelen bisiklet kafilesi de Ata'ya selam duran vatandaşların arasında yer aldı. 5 gündür pedal çevirdiklerini belirten bisikletçiler, Kızılay Meydanı'ndaki saygı duruşunda bulunmasının ardından, Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e geçti. 10 Kasım'da kentin ana merkezleri dışında başkentin tüm ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.

MİNİKLER ATATÜRK'Ü ANDI
KEÇIÖREN Belediyesi'ne bağlı Neşeli Minikler Kreşi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 80. yılında saygıyla andılar. Atatürk'ün hayatını anlatan slayt gösterisini izleyen minikler, gösteri salonuna geçerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal Marşı'nı söylediler. Zaman zaman da duygulanan minikler anma töreni için hazırladıkları şiirleri arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaştıktan sonra, temsili Anıtkabir mozolesine karanfil bıraktılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ata’mızı saygıyla andık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN