Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes adil olmalı

-Konya maçı sonrası ortamın çok gerildiğini belirten , “Bunların yaşanmaması gerekiyordu. Hakemlerin biraz daha dikkat etmesi lazım. futbolun dışında harcamamalıyız” diye konuştu

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Herkes adil olmalı
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Türk futbolu gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Yiğiner, "İstediğimiz, Türk sporunda tüm yöneticiler, hakemler, takımlar adil olsun. Galatasaray-Konyaspor maçı sonrası ortam çok gerildi. Bunların yaşanmaması gerekiyordu. Biz daha adaletli bir yönetim arzuluyoruz. Hakemlerin biraz daha dikkat etmesi lazım. Enerjimizi futbolun dışında harcamamamız lazım. Galatasaray da Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına katılmalıydı. Evet, G.Saray'ın mevzu bahis karşılaşmada hakkı yenmiştir, bir şekilde kaybı olmuştur. Bu tür hatalar yüzünden gerilen ortamı konuşuyoruz. Futbolu konuşmuyoruz. Adil ortam içerisinde Türk futbolunun daha da gelişmesini istiyoruz" diye konuştu.

MADDİ MANEVİ KAYIPLARIMIZ VAR
Hakem hataları yüzünden kayıpları olduğunu belirten Yiğiner, "Beşiktaş karşılaşmasında maça bir gün kala stadyum, şehir değişikliği yaşandı. Karşılaşmada durum 0-0 iken penaltımız verilmedi. Aynı şekilde Konyaspor ve Antalyaspor maçlarında yapılan hakem hataları yüzünden maddi ve manevi kayıplarımız oldu" dedi. Tartışmalardan ziyade futbol konuşmaları gerektiğini vurgulayan Yiğiner, "Biz Ankaragücü olarak, Beşiktaş ve Fikret Orman ile ilgili bir değerlendirme yapmadık. Tek söylediğimiz adil bir biçimde maçlarımız yönetilsin. Adil ve eşit bir şekilde maçlara çıkalım. Bu böyle olursa Türk futbolu kazanır. Türk futbolu baştan aşağı kendisini kontrol etmelidir. Bu tartışmaların dışında artık futbol konuşmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes adil olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN