Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilot ve mimar kardeşlerin müzik sevgisi

Biri mimar biri pilot. Savrun kardeşlerin hayali gerçek oldu. İç mimar Kenan ve Pilot kardeşler mesleklerinin yanı sıra hayatlarına bir de müziği ekledi

Giriş Tarihi: 12.6.2019
Pilot ve mimar kardeşlerin müzik sevgisi
Savrun Brother's adıyla tanınan kardeşler iş çıkışında bir araya gelerek DJ'lik yapıyor. 2009 yılından beri pilotluk yapan 29 yaşındaki Mahmut Han Savrun lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 2008 yılında üniversite okumak için Amerika'ya gitti. 7 yıl çalıştıktan sonra 2014 yılında kalan eğitimlerini Türkiye'de tamamlamak isteyen Savrun, çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Savrun, "Çocukken pilot olmayı çok istiyordum. Liseden sonra eğitime Türkiye'de başlayacaktım. İngilizcem yetersiz olduğu için yurtdışında dil okulu araştırıp acentelere ne okumak istediğimi söyledim. Bana bir okul önerdiler başvurumu yaptım ve kabul oldu. Karayolunu tercih etmediğim için bu yüzden ehliyet alma gereksiniminde bulunmadım" diye konuştu.

UÇMAK STRESLİ, DJ'LİK KEYİFLİ
Abisinin de desteğiyle 2015 yılında DJ'liğe başlayan Savrun, "Elektronik müzik çok seviyoruz. Müziğe merakım vardı. Abim bana yol gösterdi. Abi kardeş ilişkisinden ziyade biz arkadaş gibiyiz. Bazen uçuşum olduğu için programımı iptal ediyorum. Benim yerime abim gidiyor. Elimden geldiği kadar ikisini birlikte idare etmeye çalışıyorum. Pilotum dediğimde çok şaşırıyorlar. Meslektaşlarım ikisini aynı anda nasıl idare ediyorsun diye soruyorlar. Aslında pilotluğa daha çok önem veriyorum. Uçmak zevkli ama daha stresli. DJ'lik de stres yok. Eğer önünüzde kalabalık bir kitle varsa çok keyifli oluyor. Şu an gayet mutluyum. Hayallerime ulaştım diyebilirim" ifadelerini kullandı. "Kardeş olduğumuza şaşırıyorlar" diyen Savrun, "2015'den beri beraber çalıyoruz. Güzel yorumlar alıyoruz. Ankara ve elektronik müzik camiasında daha çok tanınmak istiyoruz" dedi.

HOBİ OLARAK YAPIYORUM
2007 yılında Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi iç mimarlık bölümünden mezun olan 34 yaşındaki Kenan Savrun ise Dj'liğe 2003 yılında Kıbrıs'ta başladı. Yıllardır festival ve mekânlarda çaldığını söyleyen Savrun hedeflerinin daha çok tanınmak olduğunu söyledi. Savrun, "2014 yılında kardeşimle çalmaya başladık. Ben başladığımda kardeşim heves etmeye başladı. Müzik arşivini indirip kargoyla yolluyordu bana. Sonrasında ekipman aldım. O kullanmaya başladı. Ben öğrendikten sonra kardeşime verdim. Oda öğrendi. Neden Dj'lik diye soranlar var. Asıl mesleğim olan mimarlığı 9 yıldır yapıyorum. Dj'liği hobi olarak yaptığım için daha çok keyif alıyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilot ve mimar kardeşlerin müzik sevgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN