Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik, Tesk Genel Başkanı Palandöken Ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:38
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Özgecan Aslan ile gazeteci Nuh Köklü’yü öldüren kişilerin esnaf kayıtlarının olmadığını açıkladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TESK Genel Başkanı Palandöken ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette Özgecan Aslan’ı öldüren kişinin esnaf olmadığının ortaya çıktığını belirten Palandöken, kartopunun cama gelmesi sonrası gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesinin de esnafa mal edildiğine dikkat çekerek, "Halbuki 800 yıllık bir geçmişi olan esnaf teşkilatında araştırdık kaydı da yok. Hem şoför değil hem de bu gazeteci arkadaşımızı bıçaklayan arkadaşımız esnaf ve zanaatkarlar odalarına bağlı bir meslek erbabı değil. Çünkü biz iki kişi kavga etse ayıran insanız" diye konuştu.
Bu olayların sebepleri konusunda ise Palandöken, "Direksiyonun başına geçen ‘benim ehliyetim var, ben minibüs, taksi, kamyon şoförü olurum’ değil. Bunlar akredite edilen bir meslek, meslek belgesinin olması lazım" ifadesini kullandı.
Cinayeti işleyen kişinin bütün şoförleri zan altında bıraktığını kaydeden Palandöken, bunların esnaf olmadığını vurgulayarak, "Esnaf, sanatkar kamuoyunda yanlış tanıtılıyor. Tabir itibariyle alıp satan herkes esnaf değil. Nitelikli ustalık, kalfalık, çıraklık belgesine sahip olması lazım" şeklinde konuştu.
Bakan Çelik ise, esnafların bu menfur olaylar içerisinde olmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak şunları dedi:
"İnsanım diyen hiç kimse bu vahşi, canice cinayetin içinde olması veya bunu işlemesi söz konusu olamaz. Dolayısı ile biz onları insan olarak görmüyoruz. Bu canice, vahşice cinayeti işleyenleri bırakınız esnafı, insan olarak telakki etmeme düşüncesindeyim. Hayatlarını kaybedenlere ben de Allah’tan rahmet diliyorum."
Görüşme sırasında Palandöken, Bakan Çelik’e esnaf ve sanatkarlarla ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, plaket sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik, Tesk Genel Başkanı Palandöken Ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN