Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu’ndan Fuat Avni Mesajlaşmaları Ve Kaset Şantajı İddialarına İlişkin Açıklama

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:08
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fuat Avni mesajlaşmaları ve kaset şantajı iddialarına ilişkin, "Onların Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz. Türk Dil Kurumu üzerinden bize para aktarılıyormuş. Peki bu hükümet nerede? Niye bulmuyor? Bu paralarımızı bize versin bari" dedi.
Kılıçdaroğlu, Mersin’den gelen kanaat önderleriyle yaptığı toplantının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Meclis’te dün yaşanan olaylarda CHP’li 4 milletvekilinin yaralanması ve AK Parti’den Mustafa Elitaş’ ın açıklamalarını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, "AK Parti’nin grup başkanvekilinin milletvekilleri kendi kendilerini darp ettiler açıklaması deli saçması bir açıklama. Böyle saçmalık olabilir mi? Bir kanun görüşülüyor, AK Parti milletvekilleri diğer milletvekillerine saldırıyorlar. İnsanlık dışı bir uygulama, ahlak dışı bir uygulama. Düşüncenin açıklanmasına tahammül edemiyorlar. AK Parti çok iyi biliyoruz ve anlıyoruz işine geldiği zaman masum, işine geldiği zaman şeytan oluyorlar. Orada açıkça CHP milletvekillerine saldırı demokrasinin kaldıracağı bir saldırı değildir. Demokrasiyi daha öğrenemediler, düşünce özgürlüğünü öğrenemediler. Bu AK Parti’nin gelecekte nasıl bir Türkiye düşlediğini açıkça ortaya koyuyor. Baskıyla, saldırıyla kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışıyorlar. Baskıyla, saldırıyla parlamentodan yasa geçirmeye çalışıyorlar. İç tüzüğün verdiği hakları bile kullanmayın diyorlar bize milletvekilleri. Milletvekillerini siz böyle baskılarsanız toplumu gerersiniz. Biz gerginlikten uzak duralım diyoruz, onlar kalkıyorlar ellerinde çekiçle milletvekillerini dövüyorlar” dedi.
“MİT ÜZERİNDEN OLUŞTURULDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ”
Fuat Avni mesajlaşmaları ve kaset şantajı iddialarıyla ilgili olarak ise Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Doğrusu okuyunca bende şaşkınlığa düşüyorum. Bu kadar büyük deli saçması şeyler nasıl uydurulabiliyor. Onların Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz. Hangi dairelerden kaç kişinin görevlendirildiğini de biliyoruz. Türk Dil Kurumu üzerinden bize para aktarılıyormuş. Peki bu hükümet nerede? Niye bulmuyor? Bu paralarımızı bize versin bari. Nerede bizim bu paralarımız. İsviçre bankalarımızda paralarımız varmış. Varsa bize haber versinler. Hesap numarasını versinler, gidip biran önce alalım. Gerçekten paraya ihtiyacımız var. Seçimlerde geliyor zaten. Hayatımda duyduğum en saçma şeyler. Bu kadar iğrenç iftiralarla ben ilk kez karşılaşmıyorum.”
’da bulunduğu sırada Almanya’da saunaya gidip eğlendiği yönünde haberlerin de yapıldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, o tarihte Ankara’dan İstanbul’a THY ile gittiğini ve elinde uçak bileti olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Rahmetli annem derdi ki ‘Allah bizi kuru iftiradan saklasın’. Aynen öyle, Allah bizi kuru iftiradan saklasın” diye konuştu.
"CHP HAZİRAN AYINDA İKTİDAR OLACAKTIR"
7 Haziran’daki seçimlere hile karıştırılacağı iddiaları için hazırlıkları olup olmadığı sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Bütün hazırlıklarımız var. Bütün toplum, gençleri, kadınları, erkekleri, yaşlıları sandıklara sahip çıkmaya davet edeceğiz ve ediyoruz. AK Parti iktidardan gitmemek için her türlü yola başvuracaktır. Çünkü iktidardan gitmenin maliyetinin ne olduğunu onlar çok iyi biliyor. Her şeyi göze alır bunlar. Yalanı iftirayı. İktidardan gitmemek için her şeyi yaparlar. Bu kadar iftiraların yoğunlaşmasının temel nedeni de CHP’nin yükselişi. Ne yaparlarsa yapsınlar CHP Haziran ayında iktidar olacaktır. Bunu AK Partililer unutmasınlar” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’ndan Fuat Avni Mesajlaşmaları Ve Kaset Şantajı İddialarına İlişkin Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN