Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye İle Sudan Cumhuriyeti Arasında Geniş Kapsamlı Ticaret Antlaşmaları Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:58
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Sudan Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde Büyükelçi Osman Eldirdieri ile bir araya gelerek Türkiye-Sudan ticari ilişkileri hakkında görüşmeler yaptılar.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy "Sudan Ankara Büyükelçisi Osman Eldirdieri ile görüşmesinde Türk yatırımcılar İş Kadınları, İş Adamları olarak Türkiye ile Sudan ilişkilerini çok önemsiyoruz. Sudan Cumhuriyetinin kalkınması için Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak ne gerekiyorsa yapacağız Nezaket Emine Atasoy Sudan Halkı Osmanlı İmparatorluğundan bu yana Türk halkının dostu ve müttefiki olmuştur" dedi.
Sudan Cumhuriyet Ankara Büyükelçisi Osman Eldirdier Nezaket Emine Atasoy’un Sudan Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaretinde öncelikle Türkiye Sanayici İş kadınları ve İş adamları konfederasyonunun ulusal ve uluslararası çalışmalarına değindi. Büyükelçi Osman Eldirdieri "Yapmış olduğunuz ulusal ve uluslararası zirveler toplantılar takdire şayan çalışmalardır. İnanıyorum ki Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu kuruluşunun çalışmaları ve katkılarıyla Türk yatırımcılarının İş kadınlarının ve İş adamlarının Sudan Cumhuriyetine yapmış olduğu yatırımlarla Sudan Cumhuriyeti kalkınacak ve Sudan Türkiye ilişkileri dahada güçlü olacaktır" dedi.
Kurumdan yapılan açıklamada Türkiye Tunus Cumhuriyeti arasında tarım ve tarım aletleri maden ,tekstil, inşaat ,bilişim ,eğitim gibi birçok sektörde geniş kapsamlı ticari anlaşmalar yapıldığı açıklandı. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Merkezinden yapılan açıklamada Genel Başkan Nezaket Emine Atasoy’ın önümüzdeki mart ayı içerisinde Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği organizasyonuyla Sudan Cumhuriyetine bir ziyaret gerçekleştireceği Sudan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Başbakanı ekonomi ve ticaret Bakanlarıyla ve Sudan ticaret odaları Sanayi odalarıyla görüşmeler yapacağı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye İle Sudan Cumhuriyeti Arasında Geniş Kapsamlı Ticaret Antlaşmaları Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN