Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ Belediyesi’nden Psikolog Desteği

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:10
Altındağ Belediyesi’nden Psikolog Desteği
Altındağlı kadınlar ve gençlerin sosyal olduğu kadar psikolojik gelişimlerine de önem veren Altındağ Belediyesi, kadınların ve gençlerin sorunlarını paylaşarak onlara destek olmaya çalışıyor. Gençler, sosyal, psikolojik, bireysel, aile ya da ergenlik dönemi ile ilgili başkalarıyla paylaşamadığı sıkıntıları uzman psikologlarla paylaşarak çözüm ararken, kadınlar da problemlerini uzmanlarla paylaşıyor.
Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi”nde sorunları dinleyen uzman psikologlar, yüzlerce gence ve kadına destek oluyor. 2014 yılı başından itibaren Gençlik Merkezleri’nde 250 gençle bireysel görüşme yapıldı. Bu görüşmeler önce çocuğun kendisiyle, daha sonra ise ebeveyniyle olmak üzere iki aşamada gerçekleştirildi. Yapılan görüşmelerin takibi yapılarak, çocuğa katkı sağlamak adına gerekli kişilerle iletişime geçildi ve gereken tüm önlemler alındı. Yapılan tüm görüşmeler sonrasında özel müdahale gerektiren 40 çocuk, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Adölesan Ünitesi’ne yönlendirildi. Yapılan yönlendirmelerin sonuçları titizlikle takip edildi.
150 ALTINDAĞLI KADINA PSİKOLOJİK DESTEK VERİLDİ
Altındağ Belediyesi Kadın Danışma ve Hizmet Birimi’ne 2014 yılında 150 kadın başvurdu. Bireysel görüşmelerde, bireylerin kişisel ve ailevi sorunlarına çözümler üretmek, sosyal desteğe ihtiyacı olanları desteklemek, aile içi şiddet ve çocuk istismarı konusunda önlemler ve yönlendirmeler yapmak, madde bağımlılığını önlemek ve hukuki desteğe ihtiyacı olan kadınları yönlendirmek gibi çalışmalar yürütüldü. Daha hızlı ve verimli destek hizmeti sağlamak amacıyla kurumlarla işbirliği yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda kadınlar, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Bölümü ve Zekai Tahir Burak Hastanesi Ergen Bölümü’ne, Barosu Kadın Hakları Merkezi’ne, AMATEM’e, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi’ne ve ilgili hastanelerin psikiyatri bölümlerine yönlendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ Belediyesi’nden Psikolog Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN