Zabıtasından Esnaf Denetimi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 12:00
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kızılay Metrosu’nda bulunan dükkanları denetleyerek, işyeri sahipleri ile çalışanları bilgilendirdi.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurahman Karabudak başkanlığındaki ekipler, Kızılay Metrosu altındaki çarşıda bulunan dükkanları denetledi. Denetimlerde işyeri önlerinin işgal edilmemesi, çığırtkanlık yaparak satış yapılmaması, yüksek sesle müzik yayını yapılmaması, ilan ve afiş asılmaması, çevrede görüntü kirliliği oluşturulmaması gibi konularda işyeri sahipleri ile çalışanlara uyarılarda bulunuldu. Büyükşehir Zabıtası, 101 esnafın bulunduğu çarşıda yaptığı denetimlerde 14 dükkan sahibine idari para cezası verirken, yasal eksikleri bulunan 15 esnafa da uyarı cezası uygulandı.
Denetimlerle ilgili açıklama yapan Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, “Amacımız huzur ve güven ortamının olduğu bir Başkentte esnaf ve halkımızın iç içe güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak. Şu an yaptıklarımız sadece denetim olarak görülmemeli. Bizler Büyükşehir zabıtası olarak birçok konuda olduğu gibi esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ederek de Başkenti ve Başkentlileri nasıl huzura kavuşturabiliriz çabası içerisindeyiz. Bu nedenle bundan sonra da esnaflarımızı zaman zaman ziyaret ederek, yasal çerçeve içerisinde karşılıklı bilgi alışverişi yapacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Zabıtasından Esnaf Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN