Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaştırma Bakanlığında Devir-teslim Töreni

Giriş Tarihi: 7.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:08
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerden 3 ay önce yasal zorunluluk nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın görevi sona erdi. Elvan, görevini Bakanlık Müsteşarı Feridun Bilgin’e devretti.
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerden 3 ay önce yasal zorunluluk nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın görevi sona erdi. Elvan, görevini Bakanlık Müsteşarı Feridun Bilgin’e devretti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Elvan, "14 ay boyunca Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini bırakmış bulunuyorum. Bu süre içinde ekibimizle birlikte milletimize hizmet etmek için, bir taraftan devam eden projelerimizi süratle tamamlamak, diğer taraftan vatandaşlarımızın hizmetine sunabileceğimiz mega projelerimizi tamamlamak ve yine mega projeler açıklayarak ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına daha hızlı büyümesine katkı sağlamak amacıyla geceli-gündüzlü çalıştık. Cumartesi, pazar demeden tabiri caizse koşar adım ilerlemeye çalıştık, sadece ve sadece vatandaşlarımıza hizmet, bu ülkenin gelişmesi ve kalkınması için. Huzurlarınızda, 61. Hükümet döneminde şu anki Cumhurbaşkanımız Başbakan iken ve Sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanı iken o dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanımıza beni o dönemde bu göreve layık gördüğü için huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. 62. Hükümet döneminde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tekrar beni bu göreve layık gördüğü için huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
Elvan, 14 aylık süre içinde eşinin ve çocuklarının göstermiş olduğu fedakarlık için hem eşine hem de çocuklarına teşekkür etti. Bakanlık personeli de teşekkürlerini sunan Elvan, Bakanlığın geniş bir camia olduğunu ve 100 binin üzerinde personelin olduğunu ifade etti.
"BUGÜN OLDUKÇA RAHAT VE HUZURLUYUM"
Bugün oldukça rahat ve huzurlu olduğuna dikkati çeken Elvan, "Çünkü bu görevi yıllarca bürokraside önemli kurumlarda çalışmış son olarak da Bakanlığımızda müsteşarlık görevini üstlenen şu anki Bakanımız sayın Feridun Bilgin’e devretmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bakanlığı iyi tanıyan Bakanlık müsteşarının bu göreve getirilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir" dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin, "Ülkemiz için çok önemli bir süreçte yapmış olduğunuz Bakanlık döneminde birbirinden önemli projeler tamamlandı. Birbirinden büyük projeler hayata geçti. Çoğu defa tempo ve hızınıza yetişmek de zorluk çektik. Ancak, böyle önemli bir dönemde sizinle birlikte mahiyetinizde görev almış olmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapacağım süre içinde de tüm çalışma arkadaşlarımız aynı yönde çalışmalara devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum" şeklinde konuştu.
"BUGÜN YAPMAKTA OLDUĞUMUZ DEVİR-TESLİM TÖRENİ, 21. YÜZYIL TÜRKİYESİ’NE DAR GELMEKTEDİR"
"Bugün aslında yapmakta olduğumuz devir teslim töreni, 21. yüzyıl Türkiyesi’ne dar gelmektedir" diyen Bilgin, "Bugüne kadar yapmış olduğunuz bütün çalışmalar bütün kamuoyunun önünde cereyan etmekte, yapılanların tarafsızlık ilkesinden başka türlü gerçekleştirilmesine imkan bulunmamaktadır. Bu anlayışla önümüzdeki dönemde parlamentoda yapılacak anayasa çalışmalarında bu hususun da Türkiye’nin geleceğe yönelik bir eksikliğinin giderilmesine ilişkin tedbirlerin alınacağını da düşünüyor, bu vesileyle Bakanlıkta hizmetleri geçmiş çalışan ve zatı alinize teşekkürlerimizi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.
Bakanlık personeli ile vedalaşan Elvan, alkışlar eşliğinde makam aracına bindi. Elvan, yeni Ulaştırma Bakanı Bilgin’e ’Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaştırma Bakanlığında Devir-teslim Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN