Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Kılıç’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:08
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Kadınların mutlu olmadığı ve dışlandığı bir ülke hiçbir zaman ilerleyemez. Bu tartışmaya kapalı bir gerçektir" dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Kılıç, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, tüm kadınların, daha müreffeh bir hayat yaşamaları adına taşıdıkları istek ve özlemlerini canı gönülden paylaşıyor ve destekliyoruz" dedi.
AK Parti hükümetleri döneminde kadınların hak ettiği yerde olmaları ve saygınlıklarının üst bir bilinçle idrak edilebilmesi için reform niteliğinde çalışmalara imza atıldığını belirten Bakan Kılıç, "Avrupa Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında, kadına karşı şiddet alanında ilk uluslararası belge olan ve kısaca İstanbul Sözleşmesi olarak da anılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin hazırlıklarına öncülük etmiş ve bu sözleşmeyi imzalayan ve meclisinde onaylayan ilk ülke olan Türkiye’mizde kadınlar, hem toplumumuzun hem de ailenin temel parçasıdır" ifadelerini kullandı.
"Kadınların mutlu olmadığı ve dışlandığı bir ülke hiçbir zaman ilerleyemez. Bu tartışmaya kapalı bir gerçektir" diyen Kılıç, şunları kaydetti:
"Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensupları, hem yönetimde hem de aile içerisindeki vakur duruşuyla örnek teşkil eden Hayme Ana’ların, yeri geldiğinde İstiklal mücadelemizde eşsiz kahramanlıklar gösteren Nene Hatun’ların ve Kara Fatma’ların torunlarıyız. Kendi kadim kültür ve medeniyetimizi ve yaşadığımız zamanı, sahip olduğumuz bu yüce mirasın, incelik ve feraseti çerçevesinde tefekkür ediyoruz. Kadın erkek fırsat eşitliğinin pekiştirildiği ülkemiz kadınlarının, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Kılıç’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN