“Kadına Şiddete Hayır, Sevgi Ve Hoşgörüye Evet”

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
“Kadına Şiddete Hayır, Sevgi Ve Hoşgörüye Evet”
Yenimahalleli kadınlar, Batıkent Kent Koop Mahallesi Muhtarı Şükran Ayaz’ın “Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet” sloganıyla yola çıkarak organize ettiği kadınlar günü etkinliğinde bir araya geldi.
Batıkent Meydan AVM La Mode Düğün Salonu’nda gerçekleşen yemekli eğlenceye katılım oldukça yoğundu. Canlı müzik eşliğinde coşkunun bir an olsun durmak bilmediği program, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın da katılımıyla daha da renklendi.
“TÜRKİYE’DE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATMIŞ BİR BAŞKAN”
Çayyolu Platformu yöneticilerinin de bulunduğu etkinliğe ev sahipliği yapan Ayaz, Başkan Yaşar’ın programa katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaşar’ın sadece ’da değil Türkiye’de de büyük başarılara imza atmış bir başkan olduğunu söyledi.
Konuşmasının ardından şiddet mağduru bir kadını sahneye davet eden muhtar Ayaz, “Sizlere sapasağlam, dimdik ayakta durarak iki çocuğunu büyütmüş ve okutmuş şiddet gören bir kadını takdim etmek istiyorum” dedi. Azize Yaşar’ın sarılarak çiçek takdim ettiği şiddet mağduru kadın, Yaşar’a teşekkür ederek, “Zorluklar karşısında yılmamalıyız” diye konuştu.
“KADINA KALKAN ELLER KIRILSIN”
Eşi ile birlikte programa katılmaktan onur duyduğunu belirten Başkan Yaşar ise kadın erkek eşitliğine değindi ve“Cumhuriyet kurulurken dünyanın hiçbir ülkesinde, gelişmiş dahi olsa, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmemişti. Ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk,medeni kanunu çıkararak kadın erkek eşitliğini sağladı. Kadınlarımızı çalışma hayatına kazandırdı. Kadınlarımızın da erkekler gibi sosyal hayatta etkin bir şekilde rol almasını mümkün kıldı” dedi. Yaşar, kadın cinayetlerinin yüreğini sızlattığını belirterek, “Kadına kalkan eller kırılsın. Şiddete bir dur demek lazım. Sizlerin ne giyeceğine, nasıl güleceğine, nasıl doğum yapacağına erkekler değil, siz karar vereceksiniz. Sizler el ele verdikten sonra aşamayacağınız hiçbir sorun yoktur” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kadına Şiddete Hayır, Sevgi Ve Hoşgörüye Evet”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN