Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nezaket Okulu’nda Güvenlik Eğitimi Verildi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Nezaket Okulu’nda Güvenlik Eğitimi Verildi
Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulu’ndaki öğrencilere emniyet mensupları tarafından Bilinçli Toplum Güvenli Yaşam semineri verildi.
Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’nde görevli olan polisler, Nezaket Okulu’nda hem öğrencileri hem de velileri bilgilendirdi. Apartman kapılarındaki güvenlikten ev içi monitörlerine, hırsızlık olayından çocuk kaçırmaya kadar birçok konuda bilgi veren polisler, hazırladıkları görsel materyaller ile güvenli yaşamanı püf noktalarını anlattı.
ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR
“Tanımadığınız kişilerin aracına binmeyin, onların verdiği hediyeleri almayın, bedeniniz özeldir ve yalnızca size aittir, evden dışarı çıktığınızda nerede ve kiminle olduğunu ailenize bildirin, kömürlük, bodrum katı ve inşaat alanlarına girmeyin, okula bilinen ve işlek caddelerden gidin, şüphelendiğiniz kişileri anne, baba ve polise bildirin.”
Nezaket Okulu öğrencilerine, üzerinde güvenli yaşama dair önemli bilgilerin bulduğu Çocuk Polis Kimliği dağıtan polisler, velileri de uyardı.
Toplum bilinci ve güvenli yaşam için yapılması gerekenleri anlatan polisler, yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı: “Zilinizi çalanların kim olduğunu sorgulayın, ev içi kapı monitörleri taktırın, resmi görevli olduklarını söyleyenlere mutlaka kimlik sorun, zil kutucuklarına isimlerinizin ilk harfini ve soyadınızı yazmalısınız, giriş veya zemin katta oturuyorsanız pencerelerinize demir parmaklıklar yaptırmalısınız, şüpheli durumlarda 155’i arayıp binanızdaki ve çevrenizdeki hareketliliklere karşı duyarlı olmalısınız. Çocuklar şüpheli şahısları ”
Duyarlı bir komşunun en iyi kilitten daha güvenli olduğunu belirten polisler, karakollarda her mahallenin birer polisi olduğunu ve bunlardan faydalanılabileceğini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nezaket Okulu’nda Güvenlik Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN