Suriyeli Ve Iraklı Göçmenlere Yardımlara Devam

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Suriyeli ve Iraklı göçmenlere yapılan yardımlara devam kararı alınan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO) 2015 Yılı Genel Kurulu’na ’nın ev sahipliği yapması karara bağlandı.
Meclis toplantısı, AK Parti, CHP ve MHP grupları adına üyelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçilen toplantıda ilk olarak Başkanlık yazısıyla gelen Suriyeli ve Iraklı göçmenlere yardımlar konusu ele alındı. Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO ile bağlı şirketlerin Suriyeli ve Iraklı sığınmacılara yardım yapmasına ilişkin söz konusu Başkanlık yazısı, üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Yazıda, daha önce konuya ilişkin alınan kararlara ek olarak, bütçe imkanları ölçüsünde Ankara’da ve diğer illerde barınan Suriyeli ve Iraklı göçmenler için gerekli görülen her türlü sosyal yardım malzemelerinin temininden nakline kadar işlemlerinin yapılması karara bağlandı.
ANKARA, GDCO’YA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Belediye Meclisi’ne yine Başkanlık yazısıyla gelen diğer bir konu da GDCO’nun 2015 yılı Genel Kurulu ve Zirvesi’ne Ankara’nın ev sahipliği yapması oldu. 21 kentin temsilcileriyle çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek uluslararası platformun önemine değinilen yazı, yine üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli Ve Iraklı Göçmenlere Yardımlara Devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN