Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkınma Ajansı Proje Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ankara Kalkınma Ajansı Proje Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı
Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında düzenlediği proje hazırlama ve başvuru eğitimleri tamamlandı.
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, çeşitli kurum ve kuruluşlarından toplam 300 kişiye “Proje Döngüsü Yönetimi (PDY)” eğitimi verildiği belirtildi. 18-27 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen eğitimlerde Proje Döngüsü Yönetimi’ne ek olarak potansiyel başvuru sahipleri olan katılımcılara ajansın sunduğu destek programlarına başvurmak için yapması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitimler temel olarak proje temel kavramlar ve analiz, planlama ve mantıksal çerçeve, kaynak planlaması ve bütçe ile KAYS-PFD başvuru adımları konularında verildi.
Ajans hizmet binasında iki hafta süren toplantılarda proje sunumunda kullanılan yöntem olan Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitimlerde ayrıca projelerin girişinin yapılacağı Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’nin (KAYS-PFD) kullanımına ilişkin detaylı bilgi paylaşıldı. Ajans uzmanları tarafından verilen bu eğitimlerden toplam 300 katılımcı ücretsiz olarak faydalandı. Ajans haricinde diğer ulusal ve uluslararası kuruluşlara proje sunarken de faydalı olacak bu eğitimler aynı zamanda Ankara’nın proje hazırlama kültürünün ve kapasitesinin artırılmasına katkı sağlayacak.
Ankara Kalkınma Ajansı, başvuruları devam etmekte olan 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında Ankara’daki başarılı projelere üç başlıkta toplam 20 milyon TL destek sağlayacak. Bu kapsamda belirlenen başlıklarda belirtilen öncelikleri gerçekleştirerek Ankara’da yerelden kalkınmaya hizmet edecek projelere destek sağlanacak.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, “Tamamlanan proje hazırlama ve başvuru eğitimleri ile ilgili verilen eğitimler ulusal ve uluslararası kuruluşlara proje sunarken de kullanılacaktır. Ankara’nın proje hazırlama kültürünün ve kapasitesinin artırılmasını hedefliyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Kalkınma Ajansı Proje Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN