Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Elazığ’daki İddialarla İlgili 3 Müfettiş Görevlendirdi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:26
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Elazığ’daki iddialarla ilgili Bakanlık tarafından görevlendirilen 3 müfettişin soruşturma yürüttüğü açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12 Mart 2015 tarihli Hürriyet Gazetesinde yer alan “Tecavüz Merkezi” başlıklı habere ilişkin olarak; 2007-2012 yıllarını kapsayan ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen iddialara ilişkin soruşturmanın yanı sıra; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tarafından üç müfettiş görevlendirilerek soruşturma yürütüldüğü kaydedildi.
"Ayrıca yürütülen soruşturmanın selameti ve iddiaların objektif değerlendirilebilmesi amacı ile kuruluş müdürü ve haberde ismi geçen tüm personel açığa alınmıştır" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bakanlığımız çocukların, kadınların, engelliler, yaşlıların kimsesizlerin kimsesi olma yolunda büyük hizmetler ifa etmektedir. Bu bakımdan henüz soruşturma aşamasında olan bir konu dolayısıyla Bakanlığımızın bir kuruluşunun “Tecavüz Merkezi” başlığıyla kamuoyunda itibarsızlaştırılması tüm bu hizmetlere zarar verecek bir nitelik taşımaktadır. Soruşturmaların gereği yapılarak kamuoyu bilgilendirilecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Elazığ’daki İddialarla İlgili 3 Müfettiş Görevlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN