Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alüminyuma İşlenen Sanat

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Mamaklı kadınların en büyük destekçisi olan aile merkezlerinde kadınlara yönelik çeşitli meslek edindirme ve hobi kursları veriliyor.
Cilt bakımından tel kırmaya, şiş dantelden takı tasarımına onlarca kursun organize edildiği aile merkezlerinde Mamaklı kadınların en çok rağbet ettiği kursların başında alüminyum rölyef kursu geliyor. Alüminyum rölyef özel iğnelerle alüminyum tabakaların üzerine sabırla işleniyor. Desen ve zemin çalışmaları tamamen kişinin hayal dünyasıyla alakalı olan alüminyum rölyef çalışmaları kursiyerlere aynı zamanda ek gelir kazanma şansı da sunuyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Aile merkezlerimiz Mamaklı kadınlara yönelik çeşitli kurslar ve organizasyonlar gerçekleştiriyor. Kurslarımızda kadınlarımız hem meslek öğreniyor hem de hobi ediniyor” dedi.
Alüminyum tabakalara verilen desen ve şekiller pek çok zemini süslemekte kullanılabiliyor. Ayna kenarlarından çeyiz sandığı üzerine, duvar panosundan biblo süslemeye kadar çok yaygın bir şekilde kullanım alanına sahip. Artık çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olmaya başlayan alüminyum rölyef çalışması yapan kursiyerler, ürettikleri eserleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alüminyuma İşlenen Sanat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN