Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Müezzinoğlu’dan “Sağlık Çalışanına Şiddet” Açıklaması

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:22
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Meclis’te Özgürlüklerin Korunması ve İç Güvenlik Paketi’nin içinde de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete maruz kalan ve şiddeti gerçekleştiren fail konusunda 24 saat hemen gözaltı olmasını değerlendirerek, "Bunu İçişleri Bakanlığı yönetmelikleriyle şekillendirecek" dedi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, JW Marriot Otel’de düzenlenen ’Şifa Veren Ele Vefa’ programı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, "Meclis’te Özgürlüklerin Korunması ve İç Güvenlik Paketi’nin içinde de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete maruz kalan ve şiddeti gerçekleştiren fail konusunda da 24 saat hemen gözaltı olacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda neler söyleyeceksiniz?" sorusuna Müezzinoğlu, "Geçen maddelerin içinde zaten vardı, şiddet uygulanan ortamlar ve çalışma ortamını bozan durumlarda. Mesela acillerdeki çalışma ortamını bozuyor, kapıyı kırıyor, pencereyi indiriyor ama çalışana şiddet uygulamamış. Onlara dahil polislere 24 saat gözaltı alma. Bu organize olursa, bir bölgeden 15-20 kişi geldi acilimizi darmadağın etmiş ama sağlık çalışanımıza zarar vermemiş" cevabını verdi.
"Bunu İçişleri Bakanlığı yönetmelikleriyle şekillendirecek" diyen Müezzinoğlu, "Orada maddeyi birlikte incelersek, orada düzeni bozan, bizim hizmet düzenimizi bozan acilde şiddet uyguluyor veya yoğun bakımın çalışma ortamını bozuyor. Bu kapsam içinde bunlar değerlendirilecek" ifadelerini kullandı.
Seçim öncesi yapılan yatırımlara getirilen eleştirileri değerlendiren Müezzinoğlu, "14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle derseniz kabul ederim ama seçim yatırımı derseniz kabul etmem" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Müezzinoğlu’dan “Sağlık Çalışanına Şiddet” Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN