Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan:

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, baharın gelişini ve insan ruhunun tabiattaki uyanışını simgeleyen Nevruz’un barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.
Nevruz ile ilgili açıklamalarda bulunan Arslan, “Ortadoğu’dan Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada kutlanan 21 Mart Nevruz Bayramı’nın başta bu bölgede yaşayanlar olmak üzere, tüm milletimize, kardeş ülke halklarına ve bütün dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.
Yaşayan en önemli geleneklerden biri olan; baharın gelişini ve insan ruhunun tabiattaki uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramının, tabiattaki değişimin yanı sıra kutlandığı tüm ülkelerde barışın, kardeşliğin, dostluğun ve huzurun çağrıcısı olduğunu vurgulayan Arslan, “Türkiye artık Nevruz’u zengin kültürünün bir parçası olarak, Türki Cumhuriyetlerle ortak bir kültürle kutlama geleneğini güçlendirmiştir. Birlik ve beraberliğin arttığı dayanışmanın güçlendiği, bağışlama, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin yüceldiği bu özel günlerde, gerginlik, çatışmalara ve şiddete prim verilmemesi en büyük dileğimizdir. Nevruz gibi barış ve kardeşliğin simgesi olan bir gün, kavga ve gerilim gününe dönüştürülmeden, huzur ve barış ortamında bayrama yakışır bir şekilde kutlanmalıdır. Çünkü hiçbir bayramdan ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın kötü bir anlam üretilemez, üretilmemelidir. Baharın gelişini ve tabiatın uyanışını simgeleyen Nevruz da adına yakışır bir şekilde, bayram olarak kutlanmalıdır. Nevruz Bayramını kutluyor, başta çalışanlar olmak üzere Nevruz’un tüm dünyaya barış, kardeşlik, huzur ve umut getirmesini, yeni başlangıçlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN