Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nevruz Mesajı

Giriş Tarihi: 21.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı’yla beklediğimiz neticeye ulaşacağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum” dedi.
21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle mesaj yayımlayan Erdoğan, Nevruz’un, geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram olarak, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adı olduğunu ifade etti.
Mesajında, bizim kültürümüzde de, Orta Asya’dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramının, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade ettiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi;
“Nevruz’la bayramlaştırılan tabiatın dirilişi, aynı zamanda gönüllerdeki ümitlerin de dirilişidir.
Aşık Veysel’in “benim sadık yarim kara topraktır” dizesiyle özetlediği kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, "toprak ana" nitelemesiyle de, Allah’ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmiştir.
2010 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya kazandırılan bu güzel bayramın, insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ediyorum.
Ülkemizde de, Nevruz’un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum.
Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı’yla beklediğimiz neticeye ulaşacağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum.
Tüm insanlıkla, tüm kardeşlerimizle birlikte, milletimizin 21 Mart Nevruz Bayramını kutluyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nevruz Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN